ŁKS Łódź - Sandecja Nowy Sącz 3:2. Ostatnia akcja dała trzy punkty

(hof, ww)
W spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:2. Trzeba przyznać, że łodzianie wystawili swych kibiców na poważną próbę nerwów. Gospodarze prowadzili już 2:0 i wydawało się, że trzy punkty przyjdą łatwo. Tymczasem goście nie dawali za wygraną i doprowadzili do remisu. W pewnym momencie wydawało się nawet, że zespół z Małopolski uczci zwycięstwem 47. urodziny swojego szkoleniowca. Tak się jednak nie stało, a Dariusz Dudek wracał smutny do domu. Decydujący gol padł w piątej minucie doliczonego czasu gry. Jego autorem był Mateusz Kowalczyk, który kilkanaście minut wcześniej pojawił się na boisku. Brawa dla ŁKS za walkę do ostatniej minuty, ale trudno zachwycać się grą drużyny. Przed zespołem jeszcze dużo pracy, ale w tej chwili należy się cieszyć, bo ełkaesiacy powrócili do strefy (szóste miejsce), która daje prawo gry w meczach barażowych o ekstraklasę.

ŁKS ŁÓDŹ - SANDECJA NOWY SĄCZ RELACJA NA ŻYWO, WYNIK ONLINE

strona wymaga odświeżania

ŁKS ŁÓDŹ3
SANDECJA2

90+6' Koniec spotkania, ŁKS pokonał z Sandecję

90+5' GOL GOL Kowalczyk, ŁKS prowadzi 3:2. Asystę zaliczył Jurić, który wykorzystał błąd stoperów gości
90+3' Z boiska schodzi Nawotka, a wchodzi Rudol.
90+2' Fatalne zagranie w polu karnym Corrala
90' Sędzia doliczył cztery minuty
89' Zmiany w ŁKS. Na boisku są Marciniak i Jurić, zeszli Bąkowicz i Trąbka
89' Trener Dudek motywuje zawodników drużyny gości
88' Brakuje jednak pomysłu
87' ŁKS szuka jeszcze okazji do zadania decydującego ciosu
85' Faulowana zawodnik Sandecji
83' Rzut rożny dla drużyny gospodarzy
81' Dobra interwencja Dąbrowskiego
80' Żółtą kartkę otrzymuje Fall
80' Czasu coraz mniej. Kibice ŁKS zaczynają się niecierpliwić
78' Schodzi Kelechukwu, w jego miejsce Wolski, schodzi Dominguez, na boisku pojawia się Kowalczyk.
77' ŁKS ma trzynaście minut na to, by zdobyć zwycięskiego gola. Będą dwie zmiany
76' Ten gol wisiał w powietrzu od dłuższego czasu. ŁKS wyraźnie spuścił z tonu i wykorzystała to Sandecja
74' Gol dla Sandecji. Bramkę po rzucie rożnym zdobył Słaby, znów zaspała defensywa ŁKS
72' Rzut rożny dla gości
70' Zmiana w Sandecji, wchodzi Koffie, schodzi Kasprzak
69' Faul na Nawotce
67' Strzał z dystansu Kobrynia, ale broni Kozioł
66' Goście szukają szansy na wyrównanie
64' Zmiana w drużynie Sandecji: z boiska schodzi Sovsić, a wchodzi Dikov.
64 Zmiana w ŁKS. Corral za Ricardinho,
61' Potrzebna pomoc medyczna dla Zjawińskiego.
61' Czekamy na składną akcję gospodarzy
59' Goście zaczynają coraz częściej przeważać
57' Trąbka faulował rywala w okolicach 30 metra
55' Rożny dla Sandecji
53' Fragment meczu, w którym na boisku dominuje chaos
51' Aut dla ełkaesiaków
49' Piłka od bramki Sandecji
47'Żółta kartka dla Boczka za faul na Rozwandowiczu
46' Rozpoczęła się druga część spotkania
Wracamy do Państwa za kilkanaście minut
45+4' Koniec pierwszej części spotkania
45+2' Akcja ŁKS powstrzymana przez obrońców Sandecji
45' Sędzia doliczył cztery minuty
44' Aut dla gości
43' Dużo niecelnych podań z obydwu stron
41' Rzut rożny dla łodzian
39' Faul dla ŁKS
36' Gol dla gości. Zjawiński pokonuje Kozioła. Nieszczęście zaczęło się od straty Szeligi. Łódzcy stoperzy zachowali się jak juniorzy i zrobiło się 2:1
35' Fall trafił w boczną siatkę bramki ŁKS
33' ŁKS spokojnie rozgrywa piłkę
32' Trąbka uderzał z dystansu, ale niecelnie
29' Teraz tempo spotkania nie zachwyca
27' Pirulo faulował rywala, jest żółta kartka
25' Znów piłka w siatce Sandecji, ale Ricardinho na spalonym
24' To już spora zaliczka i ełkaesiacy grają spokojnie
22' GOL, GOL, GOL Kelechukwu. Znów łodzianie wykorzystali gapiostwo defensywy gości. Ładny gol łódzkiego zawodnika
20' Pirulo po strzeleniu gola zapakował piłkę pod koszulkę. A to pewnie oznacza, że w niedługim czasie powiększy się jego rodzina
19' GOL, GOL, GOL Pirulo. Hiszpan wykorzystał błąd obrońcy Sandecji, wybiegł sam na sam z bramkarze i celnie trafił do siatki
18' Dobrze się zapowiadało, ale niecelne podanie Pirulo
16' Rożny dla ŁKS po akcji Kelechukwu
14' ŁKS próbuje, ale nie może wypracować klarownej sytuacji
12' Niecelny strzał Ricardinho z dystansu
10' ŁKS nadal bez strzału na bramkę rywala
8'Więcej z gry mają piłkarze gości
6' Rzut wolny dla Sandecji po faulu Koprowskiego, żółta kartka dla łodzianina
4' Goście grają agresywnie w obronie i łodzianie nie wypracowali jeszcze bramkowej sytuacji
2' Dwa błędy defensywy ŁKS, ale na szczęście bez konsekwencji
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
20.29 Najskuteczniejszy w tym sezonie w ŁKS Pirulo zdobył dotąd 7 goli. Najlepszym strzelcem Sandecji jest Łukasz Zjawiński (6 goli).
20.25 Spotkanie poprowadzi Łukasz Kuźma. W tym sezonie arbiter z Białegostoku prowadził 15 meczów (spotkania ekstraklasy, pierwszej ligi i Pucharu Polski)
20.20 Drużyna z Małopolski wyprzedza łodzian o jedno miejsce i dwa punkty, więc ewentualny sukces ełkaesiaków pozwoli im przeskoczyć w tabeli rywala.

20.15 Na ławce rezerwowych ŁKS zasiądą: Dawid Arndt, Maciej Wolski, Mateusz Kowalczyk, Samu Corral, Javi Moreno, Jan Kuźma, Mieszko Lorenc, Adam Marciniak, Stipe Jurić

20.10 Trener Marcin Pogorzała: W ostatnim czasie nasza gra zaczęła przynosić nam więcej czystych okazji do zdobycia bramek, z czym wcześniej mieliśmy problem. Teraz sztuką będzie już pierwszą lub drugą zamienić na gole.
20.05 W siedmiu tegorocznych meczach piłkarze z al. Unii zdobyli zaledwie dziewięć punktów. Czas na serię zwycięstw

20.00 Wyjściowa jedenastka Sandecji: Dawid Pietrzkiewicz – Kornel Osyra, Kamil Słaby, Tomasz Boczek – Rafał Kobryń, Michał Walski, Maissa Fall, Tomasz Nawotka – Damir Sovsic, Bartłomiej Kasprzak- Łukasz Zjawiński
19.50 Sandecja jest drugą najlepiej punktującą drużyną pierwszej lidze na wyjazdach. W 13 rozegranych spotkaniach zdobyła 26 punktów. Lepszym dorobkiem mogą pochwalić się tylko lider z Legnicy.

19.40 ŁKS zacznie mecz w takim składzie: Marek Kozioł - Mateusz Bąkowicz, Oskar Koprowski, Maciej Dąbrowski Bartosz Szeliga, Pirulo, Antonio Domínguez, Maksymilian Rozwandowicz Michał Trąbka, Kelechukwu Ibe-Torti, Ricardonho.

Godz. 19:15 - Dziś piłkarze ŁKS zagrają mecz z Sandecją Nowy Sącz. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania. Początek o godz. 20:30. Poniżej aktualna tabela I ligi...