ŁKS ŁÓDŹ GWARDIA KOSZALIN NA ŻYWO. MECZ ŁKS GWARDIA NA ŻYWO. Relacja z meczu ŁKS Gwardia

(tj), Paweł Strzelecki
ŁKS ŁÓDŻ GWARDIA KOSZALIN NA ŻYWO
ŁKS ŁÓDŻ GWARDIA KOSZALIN NA ŻYWO Krzysztof Szymczak
ŁKS GWARDIA Koszalin. Po całkiem dobrym meczu łodzianie pokonali rywala z Koszalina 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył niezawodny Radionow. Oczywiście padła ona po strzale głową. ŁKS zasłużenie wygrywa i zgarnia komplet punktów.

ŁKS ŁÓDŹ GWARDIA KOSZALIN NA ŻYWO

ŁKS GWARDIA WYNIK 1:0

Koniec meczu. ŁKS wygrywa z Gwardią Koszalin 1:0 i po dwóch kolejkach ma 4 pkt.

95'
To już powinien być koniec meczu. Piłkarze jeszcze grają.
94' Bryła miał świetną okazję, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.
93' Aut dla ŁKS. Pyciak już na boisku. Kolejna zmiana w ŁKS. Piotr Pyrdoł schodzi z murawy.
92' Leży na murawie obrońca ŁKS, trzyma się za mięsień.
Sędzia dolicza 4 minuty.
90' Zmiana taktyczna w ŁKS. Przemysław Kocot melduje się na murawie.
89' Rzut wolny dla Gwardii... Piłka ląduje w rękawicach Michała Kołby.
88' Desperackie ataki gości, ale niewiele z nich wynika. Obrońcy ŁKS wyjaśniają groźne sytuacje.
86' ŁKS kontroluje grę, piłkarze z Gwardii nie mają już siły, nie są już tak szybcy jak na początku meczu. Widać, że zawodnicy z Łodzi mają więcej sił.
83' Wynik bez zmian. ŁKS prowadzi z Gwardią 1:0
80' Znów dobry strzał głową Radionowa, ale tym razem bramkarz wybija piłkę na rzut rożny.
78'Głośny doping kibiców.

76'
Rzut rożny dla ŁKS. Jest szansa na podwyższenie wyniku, nikt nie wyskoczył do główki.
73' Nerwowo na boisku. Niepotrzebne niesportowe zachowania piłkarzy - żółta kartka dla Kołby
70'Piłkarze gości próbują atakować, ale na szczęście dla łodzian, robią to nieudolnie. ŁKS ma więc szanse na kolejne bramkowe akcje.
66' ŁKS kontroluje przebieg gry - piłkarze są dobrze ustawieni, Kołba świetnie spisuje się w bramce.
63' GOOOOOOOLLLLLLLLLLLL RADIONOW głową pakuje piłkę do siatki z 5-6 metrów!!!62' Dobry strzał głową Burkhardta! Ale piłka nie wpada do siatki.
62' Akcja pod bramką ŁKS. Piłka w rękach Kołby. ŁKS od bramki.
61' Rzut wolny dla ŁKS - Burkhardt podchodzi do piłki.... strzał bardzo niecelny.
59' Zmiana w ŁKS. Mateusz Gamrot schodzi z boiska, w jego miejsce Filip Burkhardt.
57' Walka w środku boiska. Wynik bez zmian. Remis 0:0
53' Świetny strzał z woleja Margola, ale bramkarz instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. Bardzo ładne uderzenie zawodnika ŁKS.
50' Dobrze bronią się piłkarze Gwardii i groźnie też atakują. Gwardia pilnuje wyniku remisowego, który na pewno satysfakcjonuje drużynę z Koszalina.
46' Zmiana w ŁKS Radionow wchodzi na boisko za Zagdańskiego
Zaczynamy II połowę meczu
Koniec pierwszej połowy. Zapraszamy na druga część meczu.
46' Żółta kartka dla zawodnika z Koszalina - Januszkiewicza - za rzucenie piłką w Patryka Bryłę.
45' Za moment koniec pierwszej połowy. Niezłe spotkanie, ale brakuje bramek. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale piłkarze nie potrafili ich wykorzystać.
44' ŁKS miał teraz bardzo dobrą okazje, ale nie udało się umieścić piłki w siatce.
42' Dobry strzał ełkaesiaka! Piłka leciała pod poprzeczkę, ale bramkarz stanął na wysokości zadania i wybił piłkę na rzut rożny.
40' Spadło trochę tempo meczu, zawodnicy widać, że już chyba myślą o przewie
36'Akcja Pawła Pyciaka, nieźle się zapowiadała, ale fatalne dośrodkowanie i bramkarz Gwardii zaczyna akcję.
32' Wciąż bez bramek w Łodzi. ŁKS remisuje z Gwardią 0:0
28' Będzie groźnie pod bramką ŁKS-u - rzut wolny dla Gwardii Koszalin... Wrzutka w ple karne i Rozwandowicz wybija w pole.
25' Walka w środku boiska, ŁKS gra szybko, ŁKS próbuje raz jedną strona, raz drugą.
21' Cały czas dobre tempo meczu. Raz atakuje ŁKS, raz piłkarze z Koszalina. Mecz otwarty, obie drużyny próbują akcji ofensywnych - obie czujne jednak są w obronie. Na razie więc bez goli.
16' Akcja piłkarzy Gwardii, strzał, ale niecelny.
13' Teraz rzut wolny dla łodzian - będzie okazja... Niestety próba strzału ponad bramką.
11' Aut dla piłkarzy Gwardii Koszalin. Dobra wrzutka, strzał celny, ale lekki i Michał Kołba bez problemu wyłapał piłkę.
9' Dobra akcja Pydroła. Piotrek odważnie wbiegł w pole karne, zagrał, ale nikt nie zamykał tej akcji.
7' Na razie całkiem dobry mecz, niezłe tempo.
4' Rzut wolny dla ŁKS - jesteśmy w pobliżu pola karnego Gwardii. Dośrodkowanie w pole karne, ale nic z tego nie wyszło.
3' Głośny doping na stadionie - kibice ŁKS chcą być 12 zawodnikiem i pomóc swoim zawodnikom w osiągnięciu dobrego wyniku.
1' Pierwsza dobra akcja łodzian, ale nie zakończona strzałem - szkoda.
Piłkarz już na murawie, zaczynamy!
16.55 Piłkarze są już po rozgrzewce. Za moment powinni wybiec na murawę boiska przy al. Unii.

16.40 Oto składy, w jakich zagrają dziś drużyny:

ŁKS M. Kołba - P. Pyciak, M. Rozwandowicz, K. Juraszek, B. Widejko, J. Kostyrka, M. Gamrot, T. Margol, P. Bryła, P. Pyrdoł, Ł. Zagdański

Gwardia A. Hartleb - B. Maciąg, D. Wojciechowski, A. Karbowiak, W. Zyska, R. Mikołajczak, J. Shimmura, A. Kwiatkowski, P. Brzeziański, A. Januszkiewicz, M. Stańczyk

Kibice, którzy przybyli na stadion (najlepsza frekwencja pierwszej kolejki II ligi - 4848 osób!), byli trochę rozczarowani, liczyli na więcej.

O żadnych minorowych nastrojach nie ma mowy - zapewnia trener Wojciech Robaszek. - Wręcz przeciwnie, w zespole panuje bojowy nastrój. Drużyna chce zdobyć bramki i odnieść zwycięstwo.

- Czy zajdą zmiany w składzie?

- Tak, przygotowaliśmy meczową jedenastkę pod tego, konkretnego przeciwnika.

W pierwszym spotkaniu nalistę strzelców nie zdołali się wpisać ani Jewgen Radionow, ani Łukasz Zagdański, więc naszym zdaniem tym razem szansę dostanie trzeci napastnik, leczący do tej pory kontuzję, doświadczony 28-letni Krystian Pieczara. W ciągu trzech sezonów w II i III lidze piłkarz w 86 meczach strzelił dla Polonii Warszawa 25 bramek. Czy teraz zdobędzie premierowego gola dla ŁKS?

Napastnicy żyją z dokładnych podań. Czy tym razem zapewni je Mateusz Gamrot, który, naszym zdaniem, zastąpi Filipa Burkhardta? Defensywa zagrała w pierwszym spotkaniu na zero z tyłu. Zdała egzamin. W tej formacji żadnych zmian nie będzie.

Paweł Pyciak zapewnia, że ŁKS będzie walczył ambitnie i nieustępliwie od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku.

Drużyny z Łodzi i Koszalina łączy postać wybitnego napastnika Mirosława Trzeciaka, który jest wychowankiem Gwardii, a z ŁKS zdobył mistrzostwo Polski i został królem strzelców (18 bramek).