ŁKS - Korona Kielce 2:1. Ambicja łodzian została nagrodzona WIDEO

W spotkaniu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS pokonał 2:1 Koroną Kielce. Ełkaesiacy wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli. Łodzianie zwycięskiego gola zdobyli w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry!

To pierwsze zwycięstwo ełkaesiaków w tym sezonie. Jeszcze dwie minuty przed końcem spotkania wydawało się, że ŁKS nie sięgnie po zwycięstwo. Sędzia Szymon Marciniak po obejrzeniu VAR zdecydował, że Adrien Louveau zagrał ręką w polu karnym i podyktował jedenastkę. Dalmau pokonał Bobka i był remis 1:1.

Łodzianie zdobyli gola w 28 minucie. Sędzia Marciniak podyktował jedenastkę dla Łódzkiego Klubu Sportowego za faul Miłosza Trojaka w polu karnym na Macieju Śliwie. Ramirez pewnie wykorzystał okazję i strzałem w prawy góry róg dał prowadzenie gospodarzom.

W 99 minucie meczu po dośrodkowaniu z rogu Tutyskinas strzelił głową do pustej bramki Korony i ŁKS mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Pewnie nikt nie będzie długo dyskutował o futbolowej jakości tego pojedynku. Był słaby, brawa dla ŁKS za ambicję i waleczność, a gra znów nie zachwyciła. Zwycięstwo to na pewno dobra wiadomość przed derbami Łodzi z Widzewem, które odbędą się 12 sierpnia.

Warto podkreślić że w drużynie trenera Kazimierza Moskala doszło do pięciu zmian, względem ostatniego przegranego meczu z Ruchem Chorzów. W wyjściowym składzie zagrali Adrien Louveau, Marcin Flis, Mieszko Lorenc, Maciej Śliwa i wracający po kontuzji, Kamil Dankowski. Na ławce usiedli Adam Marciniak i Grzegorz Glapka. Poza kadrą znaleźli się Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga oraz Kay Tejan.

ŁKS - Korona 2:1 (1:0)
1:0 - Dani Ramírez 28, karny, 131 - Adrián Dalmau 88, karny, 2:1 - Artemijus Tutyškinas 90+9

ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, 24. Adrien Louveau, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Dani Ramírez (72, Adam Marciniak), Mieszko Lorenc, Michał Mokrzycki, Engjëll Hoti (79, Artemijus Tutyškinas), Maciej Śliwa (79, Grzegorz Glapka) - Piotr Janczukowicz (56, . Stipe Jurić).

Korona: Xavier Dziekoński - Jacek Podgórski, Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Jakub Łukowski (65, Jakub Konstantyn), Dalibor Takáč,, Ronaldo Deaconu (65, Adrián Dalmau), Nono (74, Miłosz Strzeboński), Mateusz Czyżycki (46, Martin Remacle) - Jewgienij Szykawka.