Liga Mistrzów. Lewandowski lepszy od Lubańskiego, tym razem strzelił trzy bramki dla Bayernu

Jerzy Filipiuk (AIP)
Robert Lewandowski nadal zachwyca skutecznością. Po pięciu golach w meczu z Wolfsburgiem (w ciągu zaledwie 9 minut) i dwóch w starciu – także ligowym – z Mainz napastnik Bayernu Monachium we wtorkowym spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów, rozegranym na Allianz Arenie (5:0), trzy razy pokonał bramkarza Dinama Zagrzeb.

ŻYCZENIA WIERSZYKI NA DZIEŃ CHŁOPAKA SMS

Napastnik Bayernu ma na koncie więcej goli w europejskich pucharach od byłego asa Górnika Zabrze.W 41 występach strzelił już 26 goli.
Łącznie w europejskich pucharach „Lewy” strzelił 33 bramki (6 dla Lecha Poznań, 18 dla Borussii Dortmund, w tym 17 w LM) i 9 dla Bayernu (wszystkie w LM). Wczoraj pobił rekord należący od prawie czterech dekad do legendy polskiego futbolu Włodzimierza Lubańskiego, który zdobył 31 goli (30 dla Górnika Zabrze i 1 dla Lokeren).

WIERSZYKI NA DZIEŃ CHŁOPAKA. ŻYCZENIA DLA CHŁOPAKA

Jak „Lewy”tego dokonał? W 21 minucie wykorzystał podanie Thiago i strzelił z kilku metrów do pustej bramki. Sześć minut później po dośrodkowaniu Douglasa Costy z rzutu rożnego błyskawicznie uderzył, piłka odbiła się od poprzeczki, spadła za linię bramkową i wróciła do gry, ale sędzia dostrzegł, że wyszła całym obwodem za boisko i uznał gola. Właśnie tego rekordowego – 31.