Lekka atletyka. Mistrzostwa Polski. Łódzcy mastersi wrócili z mistrzowskimi medalami

W Olsztynie odbyły się 31. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Łódź reprezentowali chodziarze sportowi, którzy wrócili z mistrzostw z medalami.

Marlena Kowalska reprezentująca KS Ultra Team Łódź zdobyła złoty medal w kategorii K30, z wynikiem 23:16.27 na dystansie 3000 metrów. Był to debiut podopiecznej trenera Przemysława Stupnowicza w imprezie tej rangi.

Na tym samym dystansie również złoto zdobył Aleksander Sucharkiewicz (KS Ultra Team Łódź), z czasem 16:03.58 w kategorii M40.

Trzeci reprezentant Łodzi, weteran chodu sportowego Ryszard Harasiński (KS Ultra Team Łódź), uplasował się na 5. pozycji, kategoria M60, z wynikiem 18:17.08.

W mistrzostwach wzięły udział 573 osoby, 144 zawodniczek i 429 zawodników.