Lekka atletyka. Łodzianin też dostał złoty medal mistrzostw świata!

Złoty medal na halowych mistrzostwach świata w Birmingham zdobył jeszcze, jedne obok Adama Kszczota, zawodnik z Łodzi.

23-letni biegacz AZS Kajetan Duszyński dostał złoty medal, gdyż choć nie startował ani razu, był członkiem zwycięskiego teamu, sztafety 4x400, która wygrała zmagania ustanawiając nowy rekord świata, a jago team liczy nie czterech, a sześciu zawodników.
Co się odwlecze to nie uciecze. Kajetan, pracujący pod okiem Krzysztofa Węglarskiego, to jeden z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletów,
Ma już w kolekcji dwa srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Europy w sztafecie. Rekordy życiowe w biegu na 400 metrów: stadion 45,98 (14 lipca 2017, Bydgoszcz); hala 47,17 (17 lutego 2018, Toruń)
Kajetan to jedna z wielkich nadziej polskiej lekkiej atletyki. Dowód na to, że nasze bieganie w sztafecie na 400 metrów ma się dobrze. Obok tych, którzy zdobyli złoto HMŚ walcząc na bieżni, są kolejni zawodnicy gotowi do walki o medale.