Lech Poznań - Widzew Łódź 1:3. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo łodzian w tym sezonie. Popis gości w stolicy Wielkopolski.

bart, ww
W spotkaniu szesnastej kolejki ekstraklasy Widzew pokonał w Poznaniu Lecha 3:1 (1:0). Gole dla łodzian zdobyli Fran Alvarez, Antoni Klimek i Bartłomiej Pawłowski. To pierwsze zwycięstwo czterokrotnych mistrzów Polski w sezonie 2023/2024. Niby to gospodarze mieli optyczną przewagę, ale goście mieli jeszcze kilka klarownych. Jak choćby Jordi Sanchez, który nie wykorzystał karnego. Widzewiakom należą się wielkie brawa. Nie tylko dlatego, że dla poznaniaków to pierwsza porażka u siebie. Widzew awansował na ósmą pozycję w tabeli krajowej elity. Lech - Widzew 1:3.

Lech Poznań Widzew Łódź live

strona wymaga odświeżania

LECH POZNAŃ1
WIDZEW ŁÓDŹ3

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje w Poznaniu Lecha 3:1. Dziękujemy za relację.
90+6 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Goście skontrowali. W pole karne wpada Klimek, który dośrodkowuje. Ostatecznie piłka wpada pod nogi Pawłowskiego, który silnym uderzeniem nie daje szans Mrozkowi. Lech-Widzew 1:3.
90+3 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Po wybiciu piłki przez Ravasa, powietrzny pojedynek Rondicia z Blaziciem, piłkę dostaje Klimek i w sytuacji sam na sam z golkiperem posyła piłkę do siatki. Lech - Widzew 1:2.
90+2 min - Faul na Terpiłowskim.
90 min - Mecz potrwa co najmniej pięć minut dłużej.
90 min - Żółta kartka dla Murawskiego za faul na Klimku.
88 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lecha!!! Z około 17 metrów z pierwszej piłki strzela Karlstroem. A piłka wpada idealnie pod poprzeczkę. Lech - Widzew 1:1.
87 min - Oblężenie bramki gości. Ale w efekcie tylko róg dla Lecha.
86 min - Faul Hanouska.
84 min - Ravas broni uderzenie Ishaka.
83 min - Ravas broni uderzenie Velde.
82 min - Żółta kartka dla Pawłowskiego za odkopnięcie piłki po akcji.
80 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Alvarez i Silva, wchodzą Pawłowski i Ciganiks.
80 min - Zbyt głębokie podanie do Klimka. Nie mógł tego strzelić.
78 min - Żółta kartka dla Milicia za faul na Kunie.
77 min - Zmiana w Lechu. Schodzi Marchwiński, wchodzi Szymczak.
76 min - Strzela Rondić, broni Mrozek.
76 min - Mecz ogląda na stadionie 25811 kibiców.
72 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Sanchez, wchodzi Rondić.
70 min - Po wybiciu Żyro Sanchez nie opanował piłki w polu karnym. Byłby sam na sam z Mrozkiem. Szkoda.
69 min - Ładna akcja Kuna, silnie strzela, ale Mrozek wybija piłkę poza boisko.
67 min - Ravas wybija piłkę po główce Marchwińskiego po rożnym.
64 min - Po błędzie Mrozka piłkę zagrywa Terpiłowski, ale Klimek nie zdążył wepchnąć piłki do bramki wślizgiem. Sytuację ratuje Blazić.
63 min - Podwójna zmiana w Lechu. Schodzą Andersson i Ba Loua, wchodzą Hotić i Gholizadeh.
60 min - Żyro znakomicie powstrzymuje wślizgiem w polu karnym Ishaka.
59 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Nunes i Stępiński, wchodzą Zieliński i Terpiłowski.
58 min - Kapitalny powrót Hanouska.
58 min - Ładne wybicie Ravasa.
56 min - Po kontrze Widzewa źle podawał Nunes.
55 min - Uderzenie Marchwińskiego w boczną siatkę.
54 min - Przewaga Lecha jest teraz wyraźna.
53 min - Ravas broni strzał Velde.
51 min - Żółta kartka dla Kuna.
48 min - Faul Karlstroma na Nunesie.
45+2 min - Ishak główkuje z bliska wprost w Ravasa.
45+2 min - Uderzenie Veldego obok słupka.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę mecz. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Lech przegrywa z Widzewem 0:1. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+2 min - Po rożnym centruje Klimek. Piłka odbija się od jednego z rywali i spada wprost na nogę Ibizy. Ale ten z bliska trafia w słupek. To była znakomita okazja dla łodzian.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze co najmniej minutę.
45 min - Centra Alvareza z wolnego.
44 min - Murawski fauluje Nunesa.
43 min - Indywidualna akcja Sancheza. Piłka nadal dla Widzewa.
41 min - Sanchez fauluje w wyskoku Mrozka.
39 min - Wybiegający Ravas uprzedza Ishaka.
37 min - Tym razem faulowany jest Żyro. Faulował Velde.
36 min - Ba Loua fauluje Ibizę.
34 min - Ładne i groźne uderzenie Velde. Jednak piłka mija bramkę.
32 min - Faulowany jest Klimek.
31 min - Po rożnym z ostrego kąta uderza Ishak. Na szczęście nie trafia w bramkę.
30 min - Ładne uderzenie z półobrotu Ishaka. Ale Ravas łapie piłkę. Znów niezbyt pewnie zachował się Ibiza.
27 min - Po błędzie Stępińskiego Velde wpada w pole karne. Ale wybiegając Ravas ratuje sytuację. Inna sprawa, że lechita miał bardzo trudną pozycję do strzału.
24 min - Pomysłowa kontra Widzewa. Ale Sanchez zbyt mocno odgrywa piłkę do Klimka.
22 min - Kolejna ładna akcja Klimka. Mija Perreirę i silnie strzela z pola karnego na bramkę. Ale Mrozek odbija piłkę.
19 min - Po centrze z lewej strony Ba Loua wygrywa powietrzny pojedynek z Ibizą i groźnie główkuje z kilku metrów.
18 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa. Przepięknym uderzeniem z około osiemnastu metrów popisuje się Alvarez. Asystuje mu Kun. Mrozek jest bez szans. Lech - Widzew 0:1.
15 min - Taktyczny faul Silvy. Powstrzymywany jest Ba Loua. Widzewiak ogląda żółtą kartkę.
13 min - Ładna akcja Klimka. Zakończona strzałem. Po rykoszecie spadająca piłka omal nie zaskoczyła Mrozka. W efekcie pierwszy rożny dla łodzian. Ale wykonany beznadziejnie.
6 min - Niestety, strzał Sancheza z 11 metrów był fatalny. Lekki, bez pomysłu, bramkarz bez problemu łapie piłkę.
5 min - Sędzia dyktuje karnego za faul Anderssona na Nunesie.
3 min - Kontra Lecha. Ale Ravas broni strzał Velde.
2 min - Złe podanie Nunesa do Kuna.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Lecha z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:28 - Oba zespoły już murawie. Lech na niebiesko-biało, Widzew na czerwono.

Godz. 17:26 - Jeśli chodzi o bilans meczów między Widzewem a Lechem, to jest on niezwykle wyrównany. W 68 spotkaniach w ekstraklasie łodzianie zwyciężyli dziewiętnastokrotnie, a poznaniacy dwudziestokrotnie. Natomiast 29-krotnie padł remis. Bilans bramkowy jest korzystniejszy dla lechitów (84:91).

Godz. 17:18 - Wydaje się, że dziś w stolicy Wielkopolski żaden z zawodników nie powinien narzekać. Jest wprawdzie zimno, ale nie pada śnieg ani deszcz. Poza tym oba zespoły będą walczyć na nowo położonej murawie.

Godz. 17:13 - Po raz pierwszy od dawna żaden z widzewiaków nie jest zagrożony przymusową pauzą za żółte kartki. Łodzianie mogą więc skupić się tylko i wyłącznie na walce o zwycięstwo.

Godz. 17:06 - O wielkim pechu może mówić obrońca Widzewa Mato Milos. Okazuje się bowiem, że jeszcze w trakcie piątkowego treningu ten zawodnik złamał kość w stopie. Ten 30-letni defensor przejdzie wkrótce zabieg, po którym będzie pauzował co najmniej do końca roku.

Godz. 16:10 - Oto skład Widzewa:
Ravas – Stępiński, Żyro, Ibiza, Silva – Kun, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Sanchez
Rezerwowi: Krzywański – Zieliński, Ciganiks, Dawid, Tkacz, Przybułek, Terpiłowski, Pawłowski, Rondić

Skład Lecha: Mrozek – Pereira, Blazić, Milić, Andersson – Murwski, Karlstrom – Ba Loua, Marchwiński, Velde – Ishak
Rezerwowi: Bednarek – Douglas, Czerwiński, Pingot, Hotić, Kwekweskiri, Sousa, Szymczak, Gholizadeh

Godz. 16:05 - Łodzianie w tym sezonie nie wygrali na obcym stadionie, cztery razy zremisowali i czterotonie schodzili z boiska pokonani (bramki 9-14). Czeka ich bardzo ciężki bój w Poznaniu. Kibice jednak liczą na niespodziankę.

Godz. 16 - W Poznaniu nie mają wątpliwości, że to gospodarz są faworytem tej potyczki. Za drużyną Kolejorza przemawia miejsce w tabeli ekstraklasy. Ekipa Lecha po piętnastu kolejkach sezonu plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli mając na swoim koncie 29 zdobytych punktów, więc o dziesięć więcej od dziewiątego Widzewa. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...