Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto wyremontuje ulicę Traktorową? Kiedy ruszą prace?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
UMŁ/Konrad Ciężki
Będzie to kompleksowa przebudowa odcinka od ul. Rojnej do ul. Aleksandrowskiej.

Właśnie ogłoszony został przetarg na wykonawcę remontu ulicy Traktorowej. To odcinek około 500 metrów. Będzie to kompleksowa przebudowa prowadzona przez Zarząd Inwestycji Miejskich oraz Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Realizowana jest w ramach „Planu dla osiedli”.

Zakres prac

Najpierw ŁSI wykona przebudowę sieci wodociągowej wraz przyłączami wodociągowymi. Potem przyjdzie kolej na drogową część inwestycji. Przede wszystkim położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni, która wreszcie pozbawiona zostanie dziur i nierówności, z którymi borykają się kierowcy. Na skrzyżowaniu z ul. Łanową powstanie rondo. Przebudowane będą również chodniki.

- Wybudowana zostanie droga rowerowa. Powstanie po wschodniej stronie ulicy Traktorowej (po prawo, patrząc w stronę ul. Aleksandrowskiej). Będą także nowe przystanki i miejsca parkingowe - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zmiany odczują osoby podróżujące komunikacją miejską. Między ulicami Aleksandrowską, a Bielicową wybudowany zostanie nowy przystanek autobusowy w kierunku osiedla.

- Ułatwi przesiadkę z tramwaju i skróci odległość do sklepów. W ten sposób powstanie para przystanków przy skrzyżowaniu Aleksandrowskiej i Traktorowej – dodaje Tomasz Andrzejewski.

Tam, gdzie teraz znajdują się zatoki autobusowe, będą miejsca parkingowe. Przystanki w obu kierunkach powstać mają za to przy skrzyżowaniu z ul. Łanową, bliżej mieszkań, centrum medycznego czy apteki.

Przy al. ojca Jana Wszędyrównego powstanie bezpieczne przejście dla pieszych z azylem na środku jezdni.

W planach są również nowe nasadzenia - 17 szt. grusz drobnoowocowych, 1 565 szt. krzewów i traw oraz wymiana latarni.

Terminy

Na razie urząd nie zdradza kosztów inwestycji. Jej zakończenie planuje się na przełomie 2020 i 2021 roku. Prace mają ruszyć na początku wakacji.

Dużo rond

Rondo na skrzyżowaniu ulic Traktorowej i Łanowej będzie ósmym na Teofilowie. Pozostałych siedem w ostatnich latach wybudowano na ulicy Rojnej przy ulicach Traktorowej, Kaczeńcowej i Rydzowej, na ul. Rydzowej przy ul. Lnianej, na ul. św. Teresy przy ulicach Traktorowej oraz Szczecińskiej, na skrzyżowaniu ulic Kaczeńcowej, Lnianej i Grabieniec.

Pogoda w Łódzkiem w poniedziałek, 18 maja:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany