Koszenie trawy w Łodzi. Do kiedy będą kosić?

(MR)
Na osiedlach, w parkach słychać warkot kosiarek. Kończy się pierwsze koszenie trawy w tym sezonie. A potrwa on do października - do tego czasu kosiarki przytną trawniki jeszcze cztery razy - ledwo skończą jeden cykl, zaczynają od początku.

* Trawniki są strzyżone w parkach, na osiedlach, skwerach, przy drogach
Kupujesz auto? Za to warto dopłacić!
W sumie do koszenia jest 4 mln mkw. zielonej powierzchni przy drogach, chodnikach, torowiskach tramwajowych, na skwerach i zieleńcach. Miasto jest też przygotowane do interwencyjnego koszenia i karczowania zbyt wybujałej roślinności. Wysyła firmy z kosiarkami w zarośnięte miejsca zgłoszone przez mieszkańców, straż miejską, straż pożarną, policję. Pielęgnuje się też trawniki w łódzkich parkach. I tutaj kosiarki interweniują nawet pięć razy w roku, zwłaszcza w parkach zabytkowych, m.in. Źródliska i im. Matejki, utrzymanym w stylu francuskim.

DUCHÓWKA ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE [MENU, CENY, OPINIE]
FIGARO ELBLĄG KUCHENNE REWOLUCJE GESSLER [MENU, ADRES]
Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
WIERSZYKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU, WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

[ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Oblany test przed Euro. Piłkarze i trener zachowują spokój: Trzeba wyciągnąć wnioski i jedziemy dalej (lektor) (autor x.news/Agencja TVN)