Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Władze Łodzi proszą o pomoc Chiny!

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
W związku z epidemią koronawirusa prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski napisali list do burmistrzów chińskich miast partnerskich Łodzi: Kantonu, Chengdu oraz Tianjin. Jest to prośba o pomoc i przekazanie środków ochrony takich jak: półmaski FFP2 lub FFP3, standardowe rękawiczki, gogle lub okulary ochronne, płyny dezynfekujące, wodoodporne fartuchy z długim rękawem (chirurgiczne) dla personelu medycznego czy testy wykrywające COVID-19. Łódzcy politycy argumentują, że skoro w Chinach epidemia już została opanowana, to zgromadzone zapasy materiałów mogłyby być przekazane tym, którzy jeszcze muszą walczyć z zarazą.

Pełna treść listu do Kantonu (pozostałe dwa są identyczne za wyjątkiem nazwy miasta do którego są skierowane):

„Należeć do rodzaju ludzkiego jest łatwo. Być człowiekiem jest trudno.”
Drodzy Przyjaciele,
dzielą Nas tysiące kilometrów ale łączy Nas bliskość serc. Od ponad 6 lat Łódź i Kanton są miastami partnerskimi. Łączy Nas nie tylko interes gospodarczy, wymiana kulturowa ale także przyjaźń i gotowość do pomocy.
Od kilku tygodni Polska i Łódź mierzą się z niespotykaną i dotychczas nieznaną epidemią koronawirusa. Chinom udało się przejść przez trudny okres. Wy możecie już optymistycznie patrzeć w przyszłość, możecie powoli szacować koszty, jakie wywołał kryzys epidemiologiczny i za chińskim przysłowiem powiedzieć: „Im głębsza noc, tym bliżej świtu”. Wy ten świt już widzicie. Przed nami w Polsce i Europie trudny czas – czas głębokiej nocy, którą tak jak Wy przetrwamy. Jak długo ona potrwa zależy od nas samych, ale także od pomocy udzielonej nam przez Przyjaciół, także tych z zagranicy.
Zasięg i konsekwencje epidemii są jednak obecnie, na tym etapie rozprzestrzeniania się wirusa, trudne do oszacowania. Z każdym dniem dostrzegamy coraz bardziej narastające potrzeby w zakresie środków ochrony takich jak: półmaski FFP2 lub FFP3, standardowe rękawiczki, gogle lub okulary ochronne, płyny dezynfekujące, wodoodporne fartuchy z długim rękawem (chirurgiczne) dla personelu medycznego czy najbardziej potrzebne testy wykrywające COVID-19.
Polskie przysłowie mówi: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Dlatego zwracamy się do Was jako Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miejskiej w swoim imieniu ale i Mieszkańców Łodzi z ogromną prośbą o pomoc. Podzielcie się proszę Waszymi zapasami zgromadzonymi do walki z koronawirusem. Wasza pomoc w tym zakresie byłaby dla nas wielkim darem, jak i gestem ogromnej wagi.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami. Dużo sił, wytrwałości i zdrowia dla Was i dla Nas w tym trudnym czasie.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany