Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Łodzianie nie wytrzymują w domach! Łódzkie parki i leśne tereny są pełne ludzi. Czy to bezpieczne? Wyjaśniamy. ZDJĘCIA

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Stawy Stefańskiego i park Poniatowskiego to ulubione miejsce spacerów i rekreacji.Piękna pogoda, wysoka temperatura i pojawiająca się wokół zieleń sprzyjają spacerom. Łodzianie zamiast w domach spędzają czas na świeżym powietrzu. Czy spacerujące tłumy to zagrożenie dla naszego zdrowia?WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Stawy Stefańskiego i park Poniatowskiego to ulubione miejsce spacerów i rekreacji.Piękna pogoda, wysoka temperatura i pojawiająca się wokół zieleń sprzyjają spacerom. Łodzianie zamiast w domach spędzają czas na świeżym powietrzu. Czy spacerujące tłumy to zagrożenie dla naszego zdrowia?WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Krzysztof Szymczak
Piękna pogoda, wysoka temperatura i pojawiająca się wokół zieleń sprzyjają spacerom. Łodzianie zamiast w domach spędzają czas na świeżym powietrzu. Czy spacerujące tłumy to zagrożenie dla naszego zdrowia?

Kto obserwuje nasze miasto za pośrednictwem miejskich kamer może odnieść wrażenie, że Łódź całkowicie opustoszałą, a przejęci koniecznością izolowania się łodzianie zamknęli się w swoich M.

Tymczasem mieszkańcy naszego miasta zamiast w domach czas spędzają na spacerach, tłumnie wypełniając parkowe alejki. Sprzyja temu wiosenna aura, wysokie temperatury i brak pomysłów na kreatywne spędzanie czasu w zamknięciu. W związku z tym wśród zieleni czas spędzają seniorzy (chętnie ściśnięci na jednej ławeczce, plotkując w świetnych humorach), młodzież (bo skoro zamknięto galerie handlowe i duże sklepy sieciowe z odzieżą spotykają się na łonie natury) i rodzice z małymi dziećmi, które chętnie baraszkują na niezamkniętych (zabezpieczonych taśmą z zakazem wchodzenia) placach zabaw. Z zewnętrznych siłowni korzystają też wszyscy dbający o formę (bo z powodu zamkniętych klubów fitness trenują na świeżym powietrzu, wykorzystując do tego publiczne sprzęty).

Kino Cinema City Manufaktura   Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że w dniu 8 marca 2020 r. w kinie Cinema City w Manufakturze na seansie „Sala Samobójców. Hejter” o godz. 20:50 była osoba, u której w późniejszym terminie po przebytych badaniach uzyskano wynik dodatni w kierunku SARS-CoV-2. Postępowanie jak we wcześniejszym przypadku: Osoby, które w tym czasie przebywały na terenie kina, proszone są o samoobserwację stanu zdrowia przez 14 dni tj. do 22 marca 2020 r. W przypadku, gdyby samopoczucie pogorszyło się ( wystąpił kaszel, duszność, gorączka) należy powiadomić telefonicznie Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi pod  nr tel. 42 253 99 00, 600 241 646, 570 204 085 lub 881 565 393.KLIKNIJ DALEJ

Koronawirus w Łodzi. W tych miejscach w Łodzi przebywały oso...

– Trudno jest wysiedzieć w domu jak za oknem świeci słońce i słychać śpiew kwiatów – tłumaczy z uśmiechem pani Zofia w parku Poniatowskiego. – Za chwilę dołączy do mnie przyjaciółka. Uznałyśmy obie, że na świeżym powietrzu wirus nam nie grozi, tak jak w zamkniętym pomieszczeniu.
Codzienna porcja ruchu i aktywność na świeżym powietrzu, a za takie uchodzi również spacer jest jak najbardziej wskazane. Warto jednak zachować przy tym rozsądek i stosować się do ogólnej wiedzy i zaleceń służb sanitarnych.
– Nie podawajmy ręki na powitanie, zachowajmy bezpieczną odległość, bo ten wirus roznosi się drogą kropelkową, lepiej więc unikać skupisk – mówi Zbigniew Solarz, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. – Po powrocie do domu myjmy dokładnie ręce. Jeśli będziemy rozsądni na spacerze nic nam nie grozi.

Wybierając się na spacer lub trening w parku zachowajmy zdrowy rozsądek. Choroby wirusowe roznoszą się drogą kropelkową, więc wystarczy, że ktoś kichnie w naszej obecności. Unikajmy dotykania poręczy, ławek, urządzeń do ćwiczeń, bo mogą być zanieczyszczone wirusami. Myjmy często i dokładnie ręce, nie dotykajmy oczu, nosa, ust. Na spacerze unikajmy innych ludzi, stosujmy bezpieczne odległości 1,5-2 metry. W czasie witania się ograniczmy bezpośredni kontakt do zwykłego skinienia głową i słownego pozdrowienia.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany