MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec remontu ul. Północnej. Od niedzieli jeździmy dwiema jezdniami i skręcamy, gdzie chcemy. Powstały Bulwary Północne

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Ostatnie prace przed otwarciem ulic Północnej i Ogrodowej
Ostatnie prace przed otwarciem ulic Północnej i Ogrodowej UMŁ
Jest nowe oświetlenie i zieleń, po nowych torach pojadą tramwaje. Będą one teraz mogły skręcać z ulicy Północnej w Nowomiejską i odwrotnie, co wcześniej nie było możliwe z powodu braku zwrotnic.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 grudnia) do ruchu zostanie oddany świeżo wyremontowany odcinek ul. Ogrodowej i Północnej – od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej i Kilińskiego. Oznacza to, że od niedzieli kierowcy będą mogli korzystać z obu jezdni zmodernizowanej drogi. Otwarte zostaną wszystkie skrzyżowania i relacje na obu ulicach, poza wlotem w ul. Nowomiejską do pl. Wolności, gdyż tam ze względu na trwający jeszcze remont nadal możliwe będą wyłącznie wjazdy docelowe.

MPK testowało torowisko

Gotowe jest także torowisko tramwajowe, które w czwartek zostało sprawdzone i przetestowane przez specjalny wagon pomiarowy należący do MPK. Sprawdził on działanie sieci trakcyjnej, ale także układ torów oraz stan zwrotnic. Wykryte usterki zostaną usunięte przez wykonawcę. Drogowcy będą jeszcze także pracować przy pracach wykończeniowych i porządkowych.

Co to są Bulwary Północne?

Trwający ponad rok remont na 650-metrowym odcinku ulic Ogrodowej i ul. Północnej, zwany ostatnio Bulwarami Północnymi objął wymianę instalacji podziemnych, ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej na dwóch jezdniach w obu kierunkach ruchu, budowę drogi rowerowej po północnej stronie ulicy wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań. Piesi będą korzystać z nowych chodników przystosowanych także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest nowe oświetlenie i zieleń, po nowych torach pojadą tramwaje. Będą one teraz mogły skręcać z ulicy Północnej w Nowomiejską i odwrotnie, co wcześniej nie było możliwe z powodu braku zwrotnic. Dzięki temu przez plac Wolności pojedzie tramwaj linii 6 na Doły. Po planowanym na 2024 rok remoncie dawnego Dworca Podmiejskiego przy ul. Północnej stanie się on krańcówką linii do Zgierza i Konstantynowa, które otrzymają historyczną numerację 43 i 45.

Przebudowa ulic Północnej i Ogrodowej pochłonęła ponad 45 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany