Kazimierz Moskal: To bardzo cenne punkty zdobyte na trudnym terenie

Kazimierz Moskal docenia wagę zwycięstwa w Rzeszowie
Kazimierz Moskal docenia wagę zwycięstwa w Rzeszowie krzysztof szymczak
W meczu piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał w Rzeszowie tamtejszą Resovię 3:0. Nic więc dziwnego, że szkoleniowiec łodzian Kazimierz Moskal był zadowolony po ostatnim gwizdku sędziego.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): - Spodziewaliśmy się trudnego meczu, bo Resovia miała ostatnio dobrą serię meczów bez porażki po przyjściu trenera Hajdo i jest innym zespołem, niż na początku rozgrywek. Przed przerwą nie znaleźliśmy sposobu na zdobycie goli, ale po niej byliśmy skuteczniejsi. To bardzo cenne punkty, zdobyte na trudnym terenie. Odbiór jest taki, że konkrety były po przerwie, bo wtedy zdobyliśmy gole, ale uważam, że już w pierwszej połowie nie unikaliśmy gry w piłkę. Brakowało po prostu kropki nad „i”, zdecydowania, czasami szczęścia. Pirulo dopiero co trenował z nami z pełnym obciążeniem. Miał przed meczem z Sandecją problemy zdrowotne i tak naprawdę nie wiedzieliśmy na co go stać. Nie chcieliśmy ryzykować. Wiedzieliśmy, że mecz będzie twardy, liczyliśmy, że wejdzie w drugiej połowie, jednak nie spodziewaliśmy się, że tak szybko przez uraz Mieszko Lorenca. Na szczęście wytrzymał i dał nam jakość, której potrzebowaliśmy.

Mirosław Hajdo (trener Resovii): - Gratuluję ŁKS zwycięstwa, bo to on zasłużył na wygraną. Myślę, że środowy mecz Pucharu Polski z Cracovią zostawił u nas ślad. Nasza passa się zakończyła, ale nie robię z tego tragedii, bo ŁKS jest bardzo dobrą drużyną, której życzę awansu do ekstraklasy.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani