MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jeszcze przez pół roku ulice Pomorska i Mileszki będą w przebudowie. Drogowcy wreszcie zaczęli układać asfalt

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Pierwsza warstwa bitumiczna na ul. Pomorskiej już leży.
Pierwsza warstwa bitumiczna na ul. Pomorskiej już leży. UMŁ
Przebudowa ulicy Pomorskiej realizowana jest na od Juhasowej do Mileszki a ulicy Mileszki od ulicy Pomorskiej do ulicy Bratkowej. Razem daje to ok. 2400 mb nowej nawierzchni. Na całości będzie nowy asfalt, odwodnienie i oświetlenie. Powstanie też droga dla rowerów.

Przebudowa ulic Pomorskiej i Mileszki to jedna z największych modernizacji dróg we wschodniej części Łodzi, która pozwoli odciążyć zatłoczoną ul. Brzezińską. W ostatnich dniach drogowcy układali na całej szerokości jezdni warstwę wiążącą na odcinku od ul. Henrykowskiej do ul. Frezjowej, trwają przygotowania do budowy drogi dla pieszych i rowerów. W pierwszym etapie przygotowane zostaną warstwy kruszywa, potem nastąpi ułożenie warstwy bitumicznej drogi na odcinku od ul. Henrykowskiej do ul. Frezjowej. Ponadto trwa demontaż starych latarni oraz roboty brukarskie na odcinku od ul. Frezjowej do ul. Mileszki.

Trzech inwestorów, dwie ulice

Inwestycja jest realizowana przez Łódzkie Inwestycje, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łódź oraz Zarząd Inwestycji Miejskich i jest podzielona na trzy zadania. Pierwsza część dla której realizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi obejmuje budowę kanału deszczowego w ulicy Pomorskiej (na odcinku od ulicy Pomorskiej 338 do rejonu ulicy Pomorskiej 398) oraz w ulicy Mileszki (na odcinku od ulicy Pomorskiej 398 do ulicy Mileszki 25/27 w Łodzi) wraz z odwodnieniem. Zadanie drugie którego wykonawcą jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi obejmuje rozbudowę ulicy Pomorskiej od rejonu ulicy Juhasowej do ulicy Mileszki oraz ulicy Mileszki na odcinku Pomorska-Bratkowa. Ostatnią część projektu realizują Łódzkie Inwestycje, a obejmuje ono budowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Pomorskiej i ulicy Arniki.

Unia dołożyła do przebudowy Mileszek

Koszt inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej wyniesie ponad 70 mln zł. Wykonawca zapowiada, że termin zakończenia robót wyznaczony na grudzień 2024 r. zostanie dotrzymany. Mieszkańcy bardzo czekają na tę chwilę, bo trwający od dwóch lat remont bardzo dał im się we znaki i mocno utrudnił ruch w całej niemal wschodniej część miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze piłkarzy po meczu Polska-Holandia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany