Jak ma wyglądać nowy Lunapark? Tuwim czy Orient [WIZUALIZACJE]

mr
Są już gotowe dwa projekty strefy wypoczynku, animacji i rekreacji, która powstanie na Zdrowiu w miejscu likwidowanego właśnie lunaparku. Pierwszy jest inspirowany twórczością Juliana Tuwima. Druga propozycja w stylu orientalnym nawiązuje do Orientarium z fauną Azji Południowo-Wschodniej , które zostanie zbudowane w położonym niedaleko ogrodzie zoologicznym.

Władze miasta wybór pozostawiają łodzianom, którzy od połowy marca będą mogli głosować, a także przekazywać uwagi dotyczące obu projektów na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na powierzchni 3,5 hektara hektara znajdą się m. in. ścianki wspinaczkowe, parki linowe, zjeżdżalnie, trampoliny, wodny plac zabaw z fontannami, zadaszona scena.

ZZM podkreśla, że nie będzie to kolejny plac zabaw, ale miejsce integracji różnych grup wiekowych i społecznych - dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych.

Koniec łódzkiego Lunaparku! Wiemy, co powstanie w jego miejscu [zdjęcia]

Horror w łódzkim lunaparku! Kilkanaście osób z dziećmi uwięzionych w diabelskim młynie [zdjęcia]

Lunapark w stylu tuwimowskim czy orientalnym? Głosowanie od marca. Który wybieracie?

[ZOBACZ TEŻ FILM Lara Gessler: Nie toleruję wysługiwania się innymi i lesterstwa (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Lara Gessler: Nie toleruję wysługiwania się innymi i lesterstwa (autorDzień Dobry TVN/x-news)