Ilu ludzi musiało uciec z Ukrainy? ONZ podało liczbę uchodźców wojennych

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
– To jest 5 mln indywidualnych losów pełnych cierpienia i traumy – powiedział zastępca Wysokiego Komisarza UNHCR Kelly Clements na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.
– To jest 5 mln indywidualnych losów pełnych cierpienia i traumy – powiedział zastępca Wysokiego Komisarza UNHCR Kelly Clements na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Fot Arkadiusz Gola
Udostępnij:
Według szacunków Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców ponad pięć milionów osób musiało uciec z Ukrainy. We wtorek Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy prawie 2,84 mln osób.

– To jest 5 mln indywidualnych losów pełnych cierpienia i traumy – powiedział zastępca Wysokiego Komisarza UNHCR Kelly Clements na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

Antonio Vitorino z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji podkreślił, że „do tej liczby trzeba dodać 7,1 milionów uchodźców wewnętrznych, które opuściły swoje domy na terenie Ukrainy”.

Na spotkaniu państwa członkowskie omówiły m.in. potrzebę większego wsparcia dla uchodźców.

Stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ, Serhij Kysylyca skrytykował fakt, że Rada Bezpieczeństwa nadal traktuje Rosję jako pełnoprawnego członka. – Koleżanki i koledzy, wydaje mi się, że te spotkania nie zmieniają wiele – powiedział.

We wtorek Straż Graniczna poinformowała, że od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy prawie 2,84 mln osób. W poniedziałek funkcjonariusze odprawili 20 tys. podróżnych, a we wtorek do godziny 7:00 rano - 5,8 tys. W poniedziałek z Polski do Ukrainy wyjechało 14,4 tys. osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nielegalna aneksja terytoriów Ukrainy - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie