Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki?

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
Maciej Białobrzeski
Maciej Białobrzeski
Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Adam Kielar
Adam Kielar
Marcin Koziestański
Marcin Koziestański
Małgorzata Puzyr
Małgorzata Puzyr
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
infografika: Agnieszka Kowalko
Udostępnij:
Trwa 121. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Głównym obszarem starć pozostaje nadal wschód kraju. Jak donosi dowództwo armii ukraińskiej, Rosja kontynuuje ataki rakietowe na krytyczną infrastrukturę cywilną. Trwająca od dłuższego czasu bitwa o Siewierodonieck powoli dobiega końca. Walczący tam żołnierze ukraińscy otrzymali już rozkaz wycofania się na nowe linie obrony. Rosja próbuje wciągnąć Białoruś w wojnę.

Ukraiński wywiad wojskowy donosi, że rosyjskie grupy dywersantów planują wysadzić budynki mieszkalne w mieście Mozyrz na Białorusi, aby wciągnąć Białoruś do wojny.

W kierunku Charkowa armia rosyjska ostrzeliwała Charków, Stary Sałtów, Koroboczkine, Pieczenihy, Dementiyivka i Złoczów - mówi w raporcie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na kierunku Bachmuta armia rosyjska ostrzeliwała Mikołajówkę, Berestowe i Nowołuhanskie - przekazał w raporcie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W kierunku Słowiańska ostrzeliwał Bohorodychne, Krasnopillia, Kurulka, Czerwono, Ridne i Czerwona Polana - Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

W kierunku Siewierodoniecka armia rosyjska z moździerzami, czołgami, haubicami i MLRS ostrzeliwała Łysychańsk, Siewierodonieck, Białą Górę, Wowczojariwkę, Spirne i Berestowe. Lotnictwo rosyjskie przeprowadziło naloty na Łysyczańsk i Borivske.

Jak informuje w piątek sztab generalny ukraińskiej armii, siły rosyjskie cały czas prowadzą ofensywę w Donbasie. Według ukraińskiego dowództwa, cele Rosjan są cztery: ustanowienie pełnej kontroli nad terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego, utrzymanie korytarza lądowego między tymi terytoriami a czasowo okupowanym Krymem, blokada morska Ukrainy w północno-zachodniej części Morza Czarnego, a także utrzymanie okupowanych terenów obwodu chersońskiego i części terenów zaporoskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ten rok szkolny był trudny, ale lepszy od ubiegłego

Wideo

Materiał oryginalny: Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki? - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie