Ile wydajemy na rachunki. Zobacz czy płacisz więcej niż statystyczny Polak

AIP
polska press
Statystyczna polska rodzina płaci co miesiąc 8 różnych rachunków na łączną kwotę 920 złotych. Najwięcej, bo 1171 zł, wydają na ten cel czterdziestolatkowie. Dużo mniejsze koszty, bo wynoszące 710 zł, ponoszą osoby po 60. roku życia. Takie deklaracje zebrał od Polaków TNS Polska na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.

Najczęściej do polskich gospodarstw domowych trafiają rachunki za energię elektryczną. Nie opłaca ich jedynie 1 proc. respondentów, a pozostali – tak przynajmniej deklarują – płacą średnio 176 zł miesięcznie. Dla porównania średnie zadłużenie dłużnika wpisanego do Krajowego Rejestru Długów przez sprzedawców energii elektrycznej wynosi 1284 zł. Kolejne na liście są rachunki telefoniczne. Comiesięcznych płatności na rzecz operatorów telefonicznych dokonuje 95 proc. dorosłych Polaków. Za telefon średnio płacimy 98 zł, przy czym w przypadku osób po 60. roku życia jest to 72 zł.

Trzecim rachunkiem płaconym przez polskie rodziny (92 proc. przypadków) są opłaty za wywóz nieczystości – średnio 40 zł. 90 proc. gospodarstw domowych płaci także za wodę i jest to średnio 88 zł. Około trzy czwarte gospodarstw domowych płaci rachunki za telewizję kablową (63 zł), za internet (55 zł), czy raty ubezpieczenia (123 zł). Największy koszt, jeśli chodzi o utrzymanie gospodarstwa domowego, stanowi czynsz za mieszkanie, a jego wysokość to średnio 464 zł. Najwięcej płacą mieszkańcy miast powyżej 200 tys. mieszkańców, bo jest to przeciętnie 513 zł, podczas gdy w miasteczkach do 20 tys. – 395 zł. Dla co trzeciego Polaka to jednak nie wszystkie comiesięczne opłaty. Dochodzą do tego raty pożyczek i kredytów gotówkowych w wysokości 467 zł. Z kolei 14 proc. ma do zapłacenia ratę kredytu hipotecznego – 1156 zł.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stan

Za kom płacę więcej niż 100 PLN ale oszczędzam na kablówce i necie miesiecznie 40pln. I wszytskim zainteresowanym zdradzę że takie rzeczy tylko w gigakablówce netii.

A
ANTYMOHER KÖLN

Był Majdan w Kijowie - teraz czas na Śląski Majdan, polskie mohery raus ze Śląska! Poloki to ta sama brudna rasa co ruskie!
Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: „Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła."
A ja dodam ze małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu!
Hirschberg a nie jelenia góra, Hindenburg nie zabrze, Breslau nie wroclaw i Stettin nie szczecin! OBERSCHLESIEN/Śląsk, POMMERN/Pomorze!
Niech Śląsk wróci na swoje miejsce do BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!
poloki to są podludzie nie zasługom na ta piękna ziemia, poloki to slurzonce, białe murzyni, śmieci Europy, polak to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!
Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo!
Glück auf, Kameraden! Oberschlesien bleibt deutsch!

Dodaj ogłoszenie