Grzybki do siedzenia przy Stawach Jana

(IZJ)
Oryginalne siedziska w kształcie białych grzybków oraz drewnianych fal pojawiły się wokół Stawów Jana i na tamtejszej wyspie. Teraz są co prawda przyprószone śniegiem, ale wiosną i latem przydadzą się chcącym odpocząć spacerowiczom. Ich zakup i montaż został sfinansowany z pieniędzy z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

Na razie grzybki toną w śniegu.

W sumie inwestycje wokół stawów kosztowały prawie 450 tys. zł. Oprócz montażu siedzisk wydano je m.in. na budowę kolejnych alejek, zakup ławek, stolików i koszy na popiół (po grillowaniu), wzmocnienie murku okalającego plażę oraz nasadzenia zieleni.

W tym roku na modernizację Stawów Jana zostanie wydane ponad 630 tys. zł, z czego 380 tys. zł pochłonie renowacja przystani (pomostu i budynku), a 257 tys. zł - zakup i montaż automatycznej toalety publicznej przy przystani, a także adaptacja na toaletę budynku przy placu zabaw. Jak dobrze pójdzie, zaplanowane na ten rok prace uda się zrealizować przed wakacjami.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
ŻYCZENIA NA WALENTYNKI, WALENTYNKI SMSY, WALENTYNKI WIERSZYKI, WALENTYNKI 2017
[ZOBACZ FILM Setki osób ściągnęły spodnie pod Trump Tower Chicago. Domagali się upublicznienia zeznań podatkowych prezydenta (x.news/RUPTLY)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Setki osób ściągnęły spodnie pod Trump Tower Chicago. Domagali się upublicznienia zeznań podatkowych prezydenta (x.news/RUPTLY)