Górnik Zabrze Widzew 1:1. Łodzianie walczy do końca

Tomasz Jabłoński
Czy łodzianie w meczu z Górnikiem Zabrze będą mieli powody do zadowolenia?
Czy łodzianie w meczu z Górnikiem Zabrze będą mieli powody do zadowolenia? Polskapress
W meczu piątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy rozegranym w Zabrzu Widzew zremisował z Górnikiem 1:1. To pierwszy punkt łodzian w tym sezonie wywalczony na boisku rywala. Na pewno kibice nie będą długo o tym meczu rozprawiać. Spotkanie długimi momentami było nudne, a kibice nie mogli się doczekać jakiekolwiek ciekawe akcje. Jego jakość także pozostawiała wiele do życzenia. Na pewno słowa uznania należą się widzewiakom za waleczność i ambicję. Łódzcy piłkarze walczyli do końca i ich starania zostały nagrodzone. Z drugiej jednak strony łódzka drużyny ma wiele słabych punktów, ale pewnie o tym dobrze wiedzą widzewscy działacze. Okienko transferowe jest jeszcze otwarte i czas ruszyć na łowy. Górnik pokazał, że można. Ich debiutant, Adrian Kapralik, wypożyczony w czwartek z Żliny już w pierwszym spotkaniu zdobył gola. A wszystko zaczęło się od prezentu Żyry, który fatalnie przyjął piłkę. Taki boiskowy lis, jak Podolski nie zwykł marnować takich prezentów. Jego asysta była świetna. Górnik nie musiał zremisować tego mecz, ale skoro dostaje się prezenty, to trzeba je wykorzystywać!

Górnik Widzew na żywo

Wynik meczu Górnik Widzew 1:1

Koniec spotkania. Widzew wraca z Zabrza z jednym punktem

90+5' Wolny dla Widzewa i GOL, GOL, GOL Sanchez doskonale złożył się do strzału i bramkarz Górnika bez szans

90+3' Dużo walki w środku pola

90' Sędzia doliczył 7 minut

89' Rożny dla Górnika

87' To już końcówka spotkania

85' Zmiana w Widzewie, za Hanouska wchodzi Rondić, w Górniku Musiolik za Jensena
84' Kontuzja stopera Górnika

82' Zmiana w Górniku, za Yokotę Ennali.

80' Widzew uzyskał przewagę, brakuje jednak klarownych sytuacji

78' Faulowany Nunes i i żółta kartka dla.. Sancheza. Niepotrzebnie dyskutuje z sędzią

76' 14 783 widzów ogląda ten mecz

75' Ostatnie piętnaście minut nadziei Widzewa

73' Po strzale głową Sancheza piłka trafiła w poprzeczkę

71' Dwie zmiany w Widzewie, Milos za Stępińskiego i Ciganiks za Pawłowskiego.

70' Żółta karka dla Dadoka

69' Ravas dobrze broni strzał Podolskiego

68' Sekulić ujrzał żółtą kartkę
67' Widzew próbuje, Górnik dobrze się broni

64' Zmiana w Górniku, Chmarek opuszcza boisko, w jego miejsce Olkowski.

62” Rzut rożny dla Widzewa

60' Widzew nadal próbuje, ale brakuje pomysłu na ciekaw akcje

58' Faulowany Nunes

56' Pawłowski na pozycji spalonej

54' Żółta karka dla... trenera Górnika. Urban krytykował sędziego

52' Nadal nie ma przełomu w grze Widzewa

50' Rzut rożny dla Widzewa i kolejny raz nic z tego nie wynika

48' Widzew musi skuteczniej zaatakować

46' Druga połowa rozpoczęta. Dwie zmiany w Widzewie, Kun za Terpiłowskiego i Klimek za Przybułka.

Koniec pierwszej części spotkania, Widzew przegrywa 0:1

45' Sędzia doliczył minutę

44' Bramkarz gospodarzy nie ma zupełnie roboty

42' Rzut wolny wykonywał Pawłowski, ale kiepsko było z precyzją

40' Strzał Żyro na wiwat i zaczynają gospodarze

38' Rożny dla Widzewa

36' Trudno mówić, że akcje Widzew są dynamiczne i przemyślane

34' Niecelny strzał Pawłowskiego

31' Nadal Widzew nie może się przebić na przedpole Górnika

29' Widzew w lekkim szoku. Piłkarze nie bardzo wiedzą, co teraz począć na boisku

27' Radość w Zabrzu, ale to zasługa widzewskiego defensora, że gospodarze prowadzą

24' Gol dla gospodarzy. Koszmarny błąd Żyły, źle przyjął piłkę i nieszczęście gotowe. Gola strzałem z bliska zdobył debiutujący w Górniku Kapralik, asysta Podolskiego

23' Nunes fauluje piłkarza Górnika

21' Znów piłka najczęściej jest w środku boiska

19' Na razie nie można mówić o wielkim widowisku

16' Rzut rożny dla Widzewa

14' Silny strzał z dystansu Alvareza, bramkarz nie dał się zaskoczć

11' Terpiłowski leży na boisku, na szczęście nic poważnego

9' Rożny dla Górnika

7' Dziś nie będzie łatwo, Górnik twardo walczy

5' Pierwszy strzał Górnika, ale niecelny

3' Na razie dużo walki w środku pola

2' Widzew na złoto, Górnik w niebiesko-czarnych kompletach.

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 20.25 Stare polskie porzekadło mówi, że do trzech raz sztuka. Zapewne kibice Widzewa marzą o tym, aby miało ono rację bytu w odniesieniu do poczynań piłkarskiej drużyny z al. Piłsudskiego. W tym sezonie podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia n przegrali, po 1:2, obydwa mecze na boiskach rywali z Pogonią Szczecin i Jagiellonią Białystok.

Godz. 20.20 Daniel Bielica, bramkarz Górnika, nie puścił gola od 183 minut. To najdłuższa w tym momencie seria w ekstraklasie. Pewnie widzewiacy będą chcieli ją zakończyć

Godz. 20.10 Szkoleniowiec widzewiaków przewiduje, że przed jego podopiecznymi duże wyzwanie. - Dziś będzie podobnie jak w derbach z ŁKS, Górnik postawi wysoko poprzeczkę, będzie to wymagający mecz dla nas.

Godz. 20.03 Zagłębie Lubin wygrało u siebie 1:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w meczu rozpoczynającym 5. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę dającą zwycięstwo strzelił Kacper Chodyna (50), a lubinianie przynajmniej do niedzieli będą na pierwszym miejscu tabeli.

Godz. 20 W ostatnich 13. meczach Górnika i Widzewa zawsze padały przynajmniej dwie bramki.

Godz. 19.50 Wyjściowy skład Górnika: Bielica – Szcześniak, Janicki, Jensen – Sekulić, Yokota, Chmarek, Kapralik – Rasak, Dadok – Podolski

Godz. 19.40 Górnik nie przegrał z Widzewem na własnym boisku już od sześciu spotkań. Czas to zmienić

Godz. 19.30 Trener Janusz Niedźwiedź zmuszony był dokonać zmiany w linii obrony. Pauzującego za czerwoną kartkę Luisa Silvę zastąpi Mateusz Żyro.

Godz. 19.21 Znamy skład, w jakim piłkarze Widzewa Łódź rozpoczną dzisiejszy mecz 5. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.
Widzew Łódź: Henrich Ravas (1) - Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Jordi Sanchez (9), Fran Alvarez (10), Ernest Terpiłowski (13), Bartłomiej Pawłowski (19), Marek Hanousek (25), Filip Przybułek (80, M), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95, K)

Wygrana w meczu derbowym na pewno uskrzydliła piłkarzy Widzewa. Kibice liczą na to, że drużyna zrobi kolejny ważny krok i przywiezie z meczu wyjazdowego komplet punktów.

- Górnik Zabrze to Lukas Podolski, czyli główna postać, która robi różnicę. Ma wyjątkową lewą nogę. Zespół w ostatnim czasie pokazuje jakość i solidność - powiedział Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa przed wyjazdowym meczem z zabrzanami.

Górnik Zabrze sezon rozpoczęli od dwóch porażek, później zremisował, a w ostatniej kolejce zwyciężył z Koroną Kielce. Szykuje się więc bardzo ciekawy mecz.

Mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Widzewem Łódź rozpocznie się jutro o godzinie 20:30 na Stadionie im. Ernesta Pohla. Arbitrem tego spotkania będzie Damian Kos, wspomagany przez Marka Arysa i Dariusza Bohonosa. Sędzią technicznym będzie Tomasz Wajda, a w wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Daniel Stefański.

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...