Górnik Polkowice - Widzew 0:0. Zaledwie jeden punkt łodzian na Dolnym Śląsku to wielkie rozczarowanie

Tomasz Jabłoński
W meczu 23. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Widzew niespodziewanie zaledwie zremisował w Głogowie z Górnikiem Polkowice 0:0. Skoro łodzianie są wiceliderem, a polkowiczanie zamykają tabelę, to nie sposób mówić o jakimkolwiek zadowoleniu kibiców zespołu trenera Janusza Niedźwiedzia po takim spotkaniu. Oczywiście, czterokrotni mistrzowie Polski mogli sięgnąć po komplet punktów. Ale, równie dobrze, mogli również wracać do domów po porażce. Zupełnie nie tak to miało wyglądać. Fakt, że Górnik wyjątkowo przyzwoicie radzi sobie z drużynami ze ścisłej czołówki i ma najwięcej remisów w I lidze, w niczym nie usprawiedliwia faworyta. Obecnie widzewiacy mają trzy punkty przewagi nad Koroną i pięć nad Arką. A do lidera, Miedzi, tracą już dziesięć ,,oczek". Zupełnie nie tak to miało wyglądać. Niedźwiedź ma o czym myśleć, bo dzisiaj Widzew zaprezentował się bezbarwnie. Z taką postawą naprawdę trudno będzie awansować do ekstraklasy. Na domiar złego, poważnie wyglądającej kontuzji doznał podstawowy bramkarz Jakub Wrąbel.

Górnik Widzew na żywo

Wynik meczu Górnik Widzew 0:0

KONIEC MECZU - Górnik Polkowice remisuje bezbramkowo z Widzewem. To wielkie rozczarowanie dla kibiców wicelidera tabeli. Łodzianie mają obowiązek wygrywać takie mecze. Górnik-Widzew 0:0.
90+5 min - Żółta kartka dla Sobkowa.
90+4 min - Złe dośrodkowanie Pawłowskiego.
90 min - Sędzia przedłuża mecz o co najmniej pięć minut.
90 min - Niecelne uderzenie Fryzowicza.
89 min - Skuteczna interwencja Nowaka.
88 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Michalski za Gołębiowskiego, Terpiłowski za Lipskiego.
87 min - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Bojdysa. W końcówce Widzew będzie grał w liczebnej przewadze.
85 min - Żółta kartka dla Opałacza po faulu na Pawłowskim.
84 min - Zmiana w Górniku. Baranowski za Piątkowskiego.
79 min - Bardzo dobra okazja dla Górnika. Piątkowski podaje do Szuszkiewicza, a ten przy biernej postawie Kreuzrieglera nie trafia w bramkę.
78 min - Villanueva zatrzymany w polu karnym.
75 min - Żółta kartka dla Szuszkiewicza za faul na rozpędzajacym się Villanuevie.
73 min - Dwie zmiany w Górniku. Opałacz zastępuje Biernata, Szuszkiewicz Hafeza.
70 min - Złe podanie Hanouska.
69 min - Ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Na szczęście nic z niego nie wynika. Świetnie interweniuje Reszka.
69 min - Makuch zmienia Purzyckiego.
65 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Guzdek za Danielaka, Villanueva za Hansena.
65 min - Żółta kartka dla Bojdysa.
60 min - Płaski strzał Danielaka z 17 metrów, ale bramkarz łapie piłkę.
58 min - Żółta kartka dla Piątkowskiego.
57 min - Żółta kartka dla Karmelity za faul na Gołębiowskim.
56 min- Żółta kartka dla Kreuzrieglera za faul taktyczny.
54 min - Róg dla widzewiaków.
52 min - Przewaga Widzewa jest coraz bardziej wyraźna. Ale po faulu na Zielińskim goście beznadziejnie wykonują wolnego.
52 min - Według portalu widzewtomy.net, Wrąbel doznał urazu ścięgna Achillesa.
50 min - Sprytny strzał Hansena, ale Szymański z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. Róg dla łodzian.
48 min - Ładna akcja gości. Centruje Stępiński, ale Hansen pechowo zagrywa piłkę ręką w polu karnym.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczynamy drugą połowę meczu w Głogowie. Górnik-Widzew 0:0. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje z Górnikiem. Po niemrawym początku łodzianie przyspieszyli. Ale nie jest to najlepszy mecz w ich wykonaniu. Górnik-Widzew 0:0.
45+3 min - Żółta kartka dla Lipskiego za przerwanie akcji Górnika ręką.
45+2 min - Róg dla widzewiaków.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
45 min - Zmiana bramkarza w Widzewie. Reszka zastępuje Wrąbla.
42 min - Niestety, interweniujący Wrąbel doznaje urazu i konieczna będzie zmiana golkipera.
41 min - Drugi z rzędu róg dla polkowiczan.
39 min - Groźne uderzenie Hafeza z około 15 metrów. Niecelne.
37 min - System VAR ocenił, że nie było przewinienia w polu karnym łodzian.
35 min - Faulowany Lipski.
34 min - Szymański łapie piłkę po dośrodkowaniu Hansena.
33 min - Uderza coraz bardziej aktywny Lipski.
32 min - Żółta kartka dla Purzyckiego.
30 min - Hansen podał do Pawłowskiego, a ten upadł w polu karnym. Bez reakcji arbitra.
30 min - Niecelne uderzenie Kreuzrieglera.
28 min - Pierwszy strzał Lipskiego w koszulce Widzewa. Po akcji Nowaka z Pawłowskim, ten zgrał do Lipskiego, ale strzał obok słupka.
26 min - Faul na Gołębiowskim.
21 min - Druga szansa Widzewa. Efektowną indywidualną akcją popisuje się Danielak. Po jego technicznym uderzeniu piłka minimalnie mija słupek bramki polkowiczan.
21 min - Tym razem Sobkow fauluje Hansena.
20 min - Faulowany Stępiński.
18 min - Faulowany Danielak.
15 min - Tym razem to łodzianie mogli wyjść na prowadzenie. Hansen świetnie podaje prostopadle do wbiegającego w pole karne Zielińskiego, ten mija rywala, ale strzela zbyt lekko. Szymański bez problemu łapie piłkę.
13 min - Złe dośrodkowanie Danielaka.
12 min - Groźna akcja Górnika. Na szczęście Piątkowski uderza obok słupka.
11 min - Wrąbel wybija piłkę poza boisko.
8 min - Strzał Sobkowa.
7 min - Widzew nadal cofnięty.
5 min - Górnik próbuje atakować.
3 min - Faul na Zielińskim.
2 min - Stępiński zagrywa głową do Wrąbla.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Górnik-Widzew. Gospodarze na czarno, goście na czerwono. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:58 - Widzew zmierzy się z Górnikiem po raz dziesiąty w oficjalnym meczu ligowym. Bilans jest korzystny dla łodzian, którzy zwyciężyli czterokrotnie. Dwukrotnie triumfowali polkowiczanie, natomiast trzy razy padł remis. Bilans bramkowy: 15:11 dla widzewiaków.

Godz. 17:45 - W rundzie jesiennej Widzew pokonał Górnik na stadionie przy al. Piłsudskiego 4:2. Gole dla gospodarzy zdobyli wówczas: Letniowski, Guzdek, Tanżyna oraz Mucha, zaś dla gości dwukrotnie trafił Piątkowski.

Godz. 17:41 - Skład Górnika: Szymański – Bojdys, Biernat, Ratajczak – Fryzowicz, Purzycki, Kozubal, Karmelita – Hafez, Sobków – Piątkowski. Na ławce rezerwowych zasiedli: Furtak – Żołądź, Radziemski, Bancewicz, Szuskiewicz, Baranowski, Krakowski, Makuch i Opałacz.

Godz. 17:38 - Niedźwiedź nie może skorzystać z usług: Tanżyny, Kuna, Nunesa, Letniowskiego, Dejewskiego oraz Zawadzkiego. Z kolei Karasek walczył w meczu czwartoligowych rezerw.

Godz. 17:36 - Wyjściowy skład Widzewa prezentuje się następująco: Wrąbel – Stępiński, Nowak, Kreuzriegler – Zieliński, Hanousek, Lipski, Gołębiowski – Danielak, Hansen – Pawłowski. Na ławce rezerwowych zasiedli: Reszka – Mucha, Michalski, Kita, Terpiłowski, Guzdek, Montini i Villanueva.

Górnik Polkowice podejmuje Widzew Łódź w niedzielnym meczu 23. kolejki I ligi. Gospodarze bronią się przed spadkiem i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Górnik Polkowice w 22 meczach uzbierał zaledwie 13 punktów. W dwóch ostatnich kolejkach drużyna też zaliczyła porażki - po 0:2 z Chrobrym Głogów i Arką Gdynia. Z Arkowcami przegrał też wiosną Widzew (2:5), ale w ostatniej kolejce łodzianie wygrali na wyjeździe 2:0 ze Stomilem Łódź.