Gdy wybuchnie pożar podczas robienia frytek...

  Gdy wybuchnie pożar podczas robienia frytek...

  (LS)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Gdy wybuchnie pożar podczas robienia frytek...
  1/141
  przejdź do galerii
  Jedyny w Polsce, ważący 40 ton mobilny trenażer rozgorzeniowo-dymowy, w którym strażacy ćwiczą ratowanie z pożaru domowników, stanął w sobotę na dziedzińcu Manufaktury. Imponującej wielkości wóz był tylko jedną z atrakcji festynu „Czad i Ogień. Obudź czujność” zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi u progu sezonu grzewczego.
  - Od początku roku strażacy odnotowali znacznie większą liczbę pożarów niż w takim samym czasie ubiegłego roku - informuje st. kpt. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi. - Warto wiedzieć, jak się chronić przed ogniem, dymem i czadem.

  Łodzianie, którzy przybyli na piknik strażak, mogli dowiedzieć się m.in., jak ugasić pożar patelni z gorącym olejem, obejrzeć sprzęt ratownictwa specjalistycznego oraz wygrać czujkę dymu i czadu. W ciągu kilku godzin strażacy rozdali 200 takich urządzeń.

  - Wystarczy mieć trochę szczęścia w losowaniu, a później trzeba odpowiedzieć na „bardzo trudne” pytanie - pod jaki numer telefonu dzwonimy w przypadku wybuchu pożaru - żartuje Tomasz Matusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu.

  Najwięcej atrakcji czekało jednak na najmłodszych. Dzieci mogły poczuć się jak strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i wspiąć się na ściankę wspinaczkową, zobaczyć, jak działają urządzenia hydrauliczne podczas rozcinania karoserii samochodu, z którego trzeba uwolnić ludzi. Największe wrażenie na malcach robił jednak pokaz spalania tłuszczów. Wówczas na suwnicy szkoleniowej wypełnionej olejem spożywczym pojawiały się wysokie płomienie.

  - Gdy wybuchnie pożar podczas robienia frytek, nie używamy wody - ostrzegali strażacy. - Woda nie ugasi płomieni. Co zrobić? Wystarczy zamoczyć ścierkę i rzucić ją na frytkownicę.

  Zobacz też:

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Srałem tam!

  Trollo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Był dym!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teatr Piccolo ul.Tuwima34!

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Była tez super edukacyjna bajka.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo