Efektowny triumf widzewiaków

(bart)
Veljko Batrović dwukrotnie pokonał golkipera Lechii Gdańsk
Veljko Batrović dwukrotnie pokonał golkipera Lechii Gdańsk paweł łacheta
Piłkarze Widzewa pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Lechią Gdańsk 4:1 w swoim pierwszym zimowym sparingu. Identycznym wynikiem zakończyło się jesienne starcie obu zespołów w ekstraklasie.

Wówczas jednak widzewiacy (prowadzeni jeszcze przez Rafała Pawlaka) mieli niemal stuprocentową skuteczność. Zaś w Grodzisku (już pod wodzą nowego szkoleniowca Artura Skowronka) mieli znacznie więcej klarownych okazji.
W obu tych meczach to lechiści prowadzili. W Grodzisku zapewnił im to były defensor Widzewa Sebastian Madera, który celnie główkował po centrze z wolnego (32 min).
Do wyrównania doprowadził  Veljko Batrović, który pokonał Mateusza Bąka strzałem w tzw. długi róg (37). Tuż przed przerwą środkowy pomocnik z Czarnogóry ponownie trafił do siatki, tym razem po zaskakującym uderzeniu z ostrego kąta.
W przerwie Skowronek postanowił niemal zupełnie zmienić skład, na murawie pozostał jedynie w bezmyślny sposób odsuniety od drużyny przez jego poprzednika Kevin Lafrance.
W 87 min trzeciego gola dla łodzian zdobył powracający do zdrowia Michał Jonczyk, natomiast już kilkadziesiąt sekund później w polu karnym faulowany był Mariusz Rybicki, który wykorzystał ,,jedenastkę’’.
Mowa o sparingu, ale coś nam mówi, że opiekun teamu z Gdańska, dobrze znany w Łodzi Michał Probierz, był mocno zaskoczony wydarzeniami na boisku.

Z Lechią piłkarze z al. Piłsudskiego zagrali bez sponsora na koszulkach. Umowa, którą klub zawarł z firmą farmaceutyczną Aflofarm wygasła z końcem minionego roku i jak na razie nie została przedłużona. Ciekawe, czy działaczom uda się pozyskać sponsora przed inauguracją wiosennych zmagań w lidze.

Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)
0:1 – Madera (32, głową), 1:1 – Batrović (37), 2:1 – Batrović (45), 3:1 – Jonczyk (87), 4:1 – Rybicki (88, karny)
Widzew: I połowa: Mielcarz – Kikut, Lafrance, Nowak, Płotka – Pietrowski, Mroziński, Kasprzak, Batrović, Kwiek – E.Visnakovs. II połowa: Wolański – Stępiński, Augustyniak, Gurzęda, Kaczmarek – A.Visnakovs, Staroń, Lafrance (68, Mroziński), Rybicki – Melunović, Jonczyk
Lechia: I połowa: M. Bąk – Oualembo, Janicki, Madera, Pazio – Frankowski, Dawidowicz, Zyska, Machaj, Wiśniewski – Tuszyński. II połowa: Kaniecki – Deleu, K. Bąk, Kamiński, Garbacik – Kacprzycki, Kostrzewa, Pietrowski (73, Kugiel), Kopka, Buzała – Grzelczak (85, Duda).