ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Dramat Podręcznych jeszcze się nie skończył. Od czwartku 26...

(JED)

2018-04-21 21:20

2018-04-21 21:20

Dodaj komentarz

Dramat Podręcznych jeszcze się nie skończył. Od czwartku 26 kwietnia drugi sezon pokaże Showmax

(JED)

2018-04-21 21:20

Przed nami premiera jednego z najbardziej oczekiwanych serialii w tym sezonie. Do Shomax wracają Podręczne (od 26.04). Pierwszy odcinek rozpoczyna się dramatycznie. Pamiętamy, że główna bohaterka June zdołała uciec z domu Komendanta. Niestety ucieczka najprawdopodobniej się nie powiodła, bo widzimy bohaterkę pobitą, prowadzoną na szubienicę w towarzystwie innych Podręcznych.
  • Opowieści Podręcznej sezon 2
  • Opowieści Podręcznej sezon 2
  • Opowieści Podręcznej sezon 2
  • Opowieści Podręcznej sezon 2
Serial „Opowieść podręcznej” oparty jest na powie napisanej w 1985 roku powieści Margaret Atwood (pisarka była konsultantką przy realizacji pierwszej serii). Opowiada alternatywną historię USA. Na gruzach kraju, po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej powstaje Gilead - totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. Gilead dotyka problem masowej bezpłodności kobiet.
Żeby odnowić populację kobiety, które rodziły już dzieci zostają siłą wcielone do armii tzw. podręcznych, które po szkoleniu z posłuszeństwa trafiają pod opiekę komendanta i jego żony. Są materiałem rozpłodowym. Ich rola sprowadza się do zajścia w ciążę, żeby urodzić dziecko komendanta.

Pierwszy sezon serialu „Opowieści podręcznej” zbiegały się z protestami przeciwko seksizmowi i kulturze gwałtu. Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon (nie ma już nic wspólnego z książką) będzie jeszcze bardziej mroczny i znów podejmie trudną tematykę. W tej serii poznamy prawdę o kolonii, do której wysyłane są bezpłodne kobiety i buntownicy. Ich zadaniem jest oczyszczanie ziemi z toksycznych odpadów.

W rolach głównych ponownie zobaczymy Elisabeth Moss, Josepha Fiennesa, Yvonne Strahovsky oraz nowych bohaterów, których zagrają: Marisa Tomei, Clea DuVall,

Najgłośniejszy serial 2017 roku zdobył 2 Złote Globy i 8 statuetek Emmy.


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pogoda na poniedziałek:

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się