Dodatkowe pieniądze dla łódzkich spółek miejskich

msm
Prawie 13,5 mln zł dołoży w tym miesiącu łódzki magistrat do funkcjonowania trzech miejskich spółek. Tak zdecydowali na sesji miejscy radni. Nie są to pieniądze na bieżące funkcjonowanie spółek, a na pokrycie strat z lat ubiegłych. Najwięcej, bo 9,6 mln zł trafi do Portu Lotniczego im. Reymonta. Jego funkcjonowanie w 2015 r. przyniosło ponad 55 mln zł straty. Łódzkiego magistratu nie stać obecnie na pokrycie całej straty, zdecydowano, że w tym roku miasto pokryje tylko 23,2 mln zł (wiosną przekazano już 3,6 mln zł).

Miejska Arena Kultury i Sportu otrzyma 2 mln zł na pokrycie strat jeszcze z 2012 r. W ubiegłym roku funkcjonowanie tej spółki zarządzającej Atlas Areną przyniosło 3,8 mln zł strat. Najmniej, bo tylko 1,7 mln zł miasto musi dopłacić do Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Ta kwota pozwoli na pokrycie strat za lata 2004, 2005, 2102 i 2015.
Wyniki LOTTO
Pieniądze na dopłaty do wymienionych trzech spółek pochodzą z zysku, które wypracowały trzy inne spółki. Działalność Grupowej Oczyszczalnia Ścieków w 2015 r. przyniosła miejskiej kasie 1 mln zł, Zakład Wodociągów i Kanalizacji - 3,7 mln zł, a Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej - 10,7 mln zł.

AZJA EXPRESS KIEDY 1 ODCINEK? AZJA EXPRESS UCZESTNICY AZJA EXPRESS PREMIERA
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
Numery kierunkowe w Polsce

[ZOBACZ TEŻ FILM Agnieszka Włodarczyk o "Azja Express": Wszystko było niespodzianką (autor x.news/Agencja TVN)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Agnieszka Włodarczyk o "Azja Express": Wszystko było niespodzianką (autor x.news/Agencja TVN)