Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Łodzi 2020 - Rozpoczął się nabór projektów pod głosowanie

Piotr Jach
Piotr Jach
Od dziś do 6 lipca włącznie można składać wnioski do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Łodzi.

Tegoroczna edycja BO odbywa się wg zmienionych zasad. Wraca podział na pulę ponadosiedlową, w której do wydania są 4 mln 600 tys. zł, i osiedlową, w której do wykorzystania jest kwota 19,6 mln zł. Zmienia się też klasyfikacja projektów. Niektóre z tych, które do tej pory klasyfikowane były jako osiedlowe, przechodzą do puli ponadosiedlowej. Chodzi o zadania dotyczące instytucji miejskich (szkół, bibliotek i in.), a także terenów zielonych, z których korzystają wszyscy mieszkańcy Łodzi – parku na Zdrowiu, Arturówka oraz Lasu Łagiewnickiego.

Projekty można składać zarówno drogą elektroniczną (na adres e-mail: na adres: [email protected]), jak i w sposób tradycyjny, na papierze. Przyjmują je dawne delegatury Urzędu Miasta, a także Centrum Zarządzania Kontaktami z mieszkańcami w Pasażu Schillera: przy ul. Zachodniej 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2b, al. Pułsudskiego 100, ul. Piotrkowskiej 104, ul. Piotrkowskiej 110, ul. Piotrkowskiej 153, ul. Piotrkowskiej 175, ul. Sienkiewicza 5.
Projekty można także przesyłać drogą korespondencyjną na adres Kancelarii Urzędu Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104 (o ważności projektu decyduje data stempla pocztowego).

- Już od dziś, pierwsze projekty przekazywane są od razu poszczególnym wydziałom odpowiedzialnym za dany teren. To oznacza, że równolegle zaczął się też proces weryfikacji wniosków pod względem formalnym i ich opiniowania. Od września prace rozpocznie komisja ds. budżetu obywatelskiego. – informuje Damian Raczkowski, przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi.

Zmieni się termin głosowania – co roku był to przełom września i października. Tym razem głosowanie odbędzie się w dniach 6-30 listopada. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca grudnia 2020 roku.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany