Brzeziniance, która ucierpiała na skutek pożaru, potrzebna...

  Brzeziniance, która ucierpiała na skutek pożaru, potrzebna jest pomoc

  (kb)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Brzeziniance, która ucierpiała na skutek pożaru, potrzebna jest pomoc
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Kozieł

  Brzezinianka Jadwiga Walczak mieszka z niepełnosprawnym, 34-letnim synem w budynku przy ul. Daliowej 5. Na początku stycznia wybuchł tam pożar.
  – Wieczorem poczułam zapach spalenizny, gdy zeszłam do piwnicy, zobaczyłam płomienie – wspomina pani Jadwiga. – Jak najszybciej zadzwoniłam do straży pożarnej.

  Kilka minut później na miejscu było już pięć jednostek straży i 18 strażaków. Ratownicy sforsowali drzwi wejściowe do piwnicy i błyskawicznie ugasili pożar. W kotłowni był zbiornik z resztką oleju opałowego, więc gdyby nie szybkie działania, mogłoby dojść do wybuchu. Niestety, kompletnemu spaleniu uległ piec olejowy i węglowy oraz część instalacji centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej.

  – Najgorsze jest jednak zadymienie praktycznie całego domu – mówi Jadwiga Walczak. – Pomieszczenia w piwnicy są czarne do sadzy, styropianowe kasetony, które były na suficie, stopiły się, podobnie jak izolacja na rurach centralnego ogrzewania. W całym domu czuć swąd spalenizny, a z uwagi na zniszczenie pieców wszędzie jest zimno. Do mycia i malowania są praktycznie wszystkie pomieszczenia. Budynek nie był ubezpieczony, więc nie mogę liczyć na odszkodowanie. Strażacy musieli wyrwać drzwi zewnętrzne do piwnicy, żeby dostać się bezpośrednio z zewnątrz najkrótszą drogą do kotłowni, więc teraz ich brak przyczynia się do wyziębiania całego domu.
  Pani Jadwiga jest w bardzo trudnej sytuacji.

  Napisała wniosek o zapomogę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wsparcie zadeklarowała też burmistrz Ilona Skipor, jednak przyznane pieniądze nie zrekompensują poniesionych w pożarze strat. Dlatego jeśli ktoś może podzielić się z panią Jadwigą farbami, materiałami malarskimi, środkami chemicznymi lub udzielić pomocy w postaci naprawy instalacji elektrycznej i hydraulicznej, bardzo ją odciąży. Liczy się każda forma wsparcia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo