Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bilet na tę wystawę w łódzkim EC1 kosztuje 49 zł! Zobacz, czy ekspozycja jest warta swojej ceny...[zdjęcia]

(pij)
Wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” można zwiedzać  w EC1 jeszcze do 3 czerwca.
Wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” można zwiedzać w EC1 jeszcze do 3 czerwca. Łukasz Kasprzak
15 kwietnia przypada data 566. urodzin Leonardo da Vinci. Łódzkie EC1, które od listopada ub.r. gości wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” poświęconą renesansowemu geniuszowi, obniża z tej okazji ceny biletów wstępu na ekspozycję: przez całą sobotę, 14 kwietnia w godz. 9-19, można będzie ją zwiedzać płacąc za wstęp tylko 19 zł (normalny bilet na zwiedzanie wystawy w sobotę lub niedzielę kosztuje 49 zł).

Na chcących zwiedzić wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” będzie czekać w sobotę szereg atrakcji. W godz. 11–16 EC1 wypełnią atrakcje dla dzieci: układanie portretu artysty i wynalazcy z dużych puzzli, kinetic drawing i zwiedzanie pracowni mistrza, w której można będzie trochę poeksperymentować.

O godz. 12 pojawi się tort urodzinowy dla Leonardo, a sam mistrz zjawi się, by zdmuchnąć zeń świeczki. Później można będzie złożyć mu życzenia zapisując je na urodzinowych kartkach, które zostaną zamknięte w kapsule czasu. Zostanie otwarta za 34 lata, w dzień 600 urodzin geniusza.

Z okazji rocznica urodzin da Vinci wystawę jemu poświęconą za darmo zwiedzi setka podopiecznych łódzkich domów dziecka.

Wystawa „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” to ponad 70 eksponatów, w tym historycznych modeli, interaktywnych instalacji, filmów oraz współczesnych przykładów bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Polskim dodatkiem do tej ekspozycji jest część opracowana przez zespół Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prezentująca archeologię mediów, czyli wynalazki i projekty poprzedzające powstanie fotografii, filmu i kina. Jednym z bohaterów tej części ekspozycji jest polski inżynier, wynalazca, operator filmowy, reżyser, inżynier oraz przedsiębiorca, urodzony 4 kwietnia 1875 roku w Warszawie – Kazimierz Prószyński. Był on konstruktorem pionierskich aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych. Narodowe Centrum Kultury Filmowej zdecydowało się na rekonstrukcję legendarnego biopleografu, którego twórcą był Prószyński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany