Alicja była pierwsza! Noworoczne dzieci urodzone w...

  Alicja była pierwsza! Noworoczne dzieci urodzone w brzezińskim szpitalu

  (kb)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Państwo Karolina i Bartłomiej Domizowie z małą Alicją, która jest pierwszym urodzonym w Brzezinach w tym roku dzieckiem.
  1/4
  przejdź do galerii

  Państwo Karolina i Bartłomiej Domizowie z małą Alicją, która jest pierwszym urodzonym w Brzezinach w tym roku dzieckiem. ©Grzegorz Kozieł

  Słodka Alicja Domiza była pierwszym dzieckiem urodzonym w brzezińskim szpitalu w 2019 roku. Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godz. 5.50.
  – Poród rozpoczął się jeszcze w domu, podczas zabawy sylwestrowej – opowiada pani Karolina, dumna mama. – Termin miałam wyznaczony dopiero na 7 stycznia, dlatego byłam zaskoczona.

  Wszystko przebiegło bez komplikacji i wkrótce tata Bartłomiej mógł osobiście przeciąć pępowinę. Alicja ważyła 3,6 kg i miała 54 cm wzrostu, dostała 10 punktów w skali Apgar. Według świeżo upieczonych rodziców, uszy ma po mamie, nos po tacie.
  – Jest bardzo grzeczna, choć pierwszej nocy nie dała mi pospać – śmieje się pani Karolina.

  Kolejnym maluchem urodzonym w 2019 roku była Nadia Matusiak. Dziewczynka ważyła 3,2 kg i miała 58 cm wzrostu. W domu czekała na nią 3-letnia siostra Nikola.

  – Starszą córkę też rodziłam w brzezińskim szpitalu i byłam bardzo zadowolona, dlatego drugą ciążę chciałam zakończyć również tutaj – mówi pani Emilia, mama Nadii.

  Ostatnim urodzonym w 2018 roku w brzezińskim szpitalu dzieckiem był Mateusz, syn Joanny i Krzysztofa Piaskowskich z Koluszek, który pojawił się na świecie 30 grudnia o godz. 23.23. Chłopiec ważył 3,8 kg i mierzył 59 cm. Imię wybrała dla niego siostra Natalia we współpracy z dziadkiem Józefem. Rodzice twierdzą, że Mateusz jest do niej bardzo podobny. Nie sprawia też żadnych problemów, jest spokojny i dużo śpi.

  Mateusza wyprzedziła Wiktoria, która przyszła na świat 30 grudnia o godz. 5.23. Najważniejsze liczby w jej przypadku to 3,1 kg wagi i 53 cm wzrostu. Imię wybrała mama.

  W 2018 roku w brzezińskim szpitalu urodziło się 502 dzieci, w tym 235 dziewczynek i 267 chłopców. Matki 92 dzieci były mieszkankami Brzezin. Najmniejsze dziecko ważyło 1,650 kg, zaś największe 5,1 kg.

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo