MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żywiołowy, legendarny łódzki festiwal Yapa wręczył swoje nagrody

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Koncert laureatów tegorocznej Yapy połączony z wręczeniem nagród odbył się w niedzielne (9 marca) popołudnie w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej
Koncert laureatów tegorocznej Yapy połączony z wręczeniem nagród odbył się w niedzielne (9 marca) popołudnie w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej Krzysztof Szymczak
Zakończyła się 49. edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej Yapa w Łodzi. Na finał tradycyjnie wręczono festiwalowe nagrody.

O rozdziale nagród zadecydował senat galaktyczny (pod przewodnictwem Krzysztofa Jurkiewicza), dawniej zwany jury, który podkreślił, że decyzję podjęto po „krótkich i zaskakująco zgodnych obradach”.

Ostatecznie I miejsce zdobył zespół Przedwieczór, II miejsce przyznano grupie Meritum, a III - ex aequo - formacjom Na Poddaszu i Hawiarska Koliba.

Przedstawiciele senatu galaktycznego przyznali również wyróżnienia zespołom: Gentle, Na Przekór, Ukuleliska oraz 25. RDHS Kotwicz.

Nagrodę imienia Andrzeja Koczewskiego otrzymał Sebastian Kubiak. Kapituła nagrody imienia Małgosi Zwierzchowskiej wyróżniła Agatę Bocheńską z zespołu Na Poddaszu. Nagroda publiczności trafiła natomiast do grupy Hawiarska Koliba.

Nie zabrakło festiwalowych nagród dodatkowych. Nagrodę Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej „Białego Stefana” wręczono zespołowi Ukuleliska, Nagrodę Studenckiego Klubu Turystycznego Płazik zaś przyznano grupie Na Poddaszu.

Nagrodę SKPB Łódź (dwutygodniowy pobyt w bazach namiotowych klubu w Jaworkach i Muszynie-Złockiem oraz zaproszenie do występu na festiwalu TKM Śpiewanki w Muszynie) otrzymała grupa Hawiarska Koliba. Wyróżnienie w postaci pobytu w dowolnej bazie SKPB Łódź otrzymała także grupa Gentle.

Nagrodę Yapowego Serwisu zdobyli Łowcy Nostalgii, Sebastian Kubiak zdobył możliwość spędzenia weekendu w Chatce Włóczykija w Jamnej. Specjalny koncert na scenie szantowej Starej Szkutni pod wezwaniem Jurka Porębskiego transmitowany na YouTube zagrają Piotr Rogósz i Panowie Artyści.

Yapa przyznała też nominacje na muzyczne festiwale. I tak: zaproszenie na 57. Ogólnopolską Giełdę Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie otrzymali Hawiarska Koliba, Na Przekór i cała yapowa publiczność; nominację na 52. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna dostali Gentle, Na Poddaszu i Hawiarska Koliba; nominację na Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Przedwieczór; nominację na Bakcynalia 38. Epidemię Piosenki Turystycznej - Hawiarska Koliba; nominację na Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka - Na Poddaszu i Przedwieczór; nominację na festiwal Strojne w Biel - Przedwieczór; a nominację na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej „Kropka” - także Przedwieczór.

Senat zauważył także z zadowoleniem, spontaniczne wplecenie nazwy Yapa w tekst piosenki „Na Różanej” wykonanej przez zespół Imaginacja.

Yapa to też koncerty gwiazd oraz wspaniale bawiąca się festiwalowa publiczność ze słynnym zawołaniem „zrób fikołka!” do wykonawców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Żywiołowy, legendarny łódzki festiwal Yapa wręczył swoje nagrody - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany