Żużel. Orzeł wygrał z Polonią i z...deszczem

P
Dziennik Lodzki
Żużlowcy Orła pokonali Polonię Bydgoszcz 52:32

Pierwszy bieg łodzianie wygrali 5:1 i potem tylko powiększali przewagę a potem ją bezpiecznie utrzymywali. Przerwa po czwartym biegu trwała ponad godzinę. Trzeba było równać tor po przejściu ulewy. Przerwa źle wpłynęła na postawą gości, którzy trzy następne biegi przegrali 1:5. Pierwsze i jedyne zwycięstwo odnieśli w 9 biegu, który na skutek wykluczenia Łokatjewa, wygrali 4:2. Wszystkim wytrwałym zaimponował w 13 biegu Hans Andersen, który minął dwóch rywali i odniósł pewne zwycięstwo. Zaowdy zakończono po 14 biegu.
Na skutek deszczowych przerw zawody trwały trzy godziny 25 minut.