Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

#zostańwdomu, czyli wirtualne teatry, muzea i wystawy, łódzkie placówki kultury polecają sztukę on line

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Emilia Klimczak, zaśpiewa w piątkowym recitalu Teatru Myzycznego
Emilia Klimczak, zaśpiewa w piątkowym recitalu Teatru Myzycznego materiały prasowe/teatr muzyczny
Teatr Muzyczny do 16 kwietnia zaplanował repertuar przeznaczony dla widzów wirtualnych spektakli, koncertów i warsztatów. Na: www.tmlodz.com pojawiły się już wirtualne warsztaty „EduWtorek” z O-Twórz Teatr. Zajęcia prowadzą między innymi Joanna Wiśniewska i Szymon Nygard (NYSKA Studio), Maria Gudejko, Julia Hołówko, Emilia Klimczak, Anna Julia Dębowska czy Maciej Pawlak. Trenerzy przygotowują filmy instruktażowe z ćwiczeniami emisyjnymi, impostacyjnymi (głosowymi), aktorskimi, tanecznymi i czy muzycznymi. Warsztaty angażujące uczestników w różnym wieku publikowane będą w każdy wtorek w południe (od 17 marca). Teatr przygotowuje serię mini koncertów zatytułowanych „Dusza śpiewa”, zarejestrowanych w formie 20-minutowych filmów. Pierwszy z nich, którego publikację przewidziano na dziś (piątek) o g. 20, będzie muzycznym spotkaniem z najpiękniejszymi musicalowymi i operetkowymi melodiami. Wystąpi Emilia Klimczak – solistka Teatru Muzycznego.

– Namawiamy do pozostania w domach, ale nie chcemy tracić kontaktu z publicznością, dlatego zrealizujemy niektóre z zajęć edukacyjnych wirtualnie, przygotowujemy też minikoncerty z udziałem naszych fantastycznych solistów – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i dodaje, że z tych propozycji będzie można skorzystać za pośrednictwem bloga www.tmlodz.com oraz w kanałach social media teatru.
Wszystkie te propozycje teatru zebrane są w jednym miejscu w formie bloga „Muzyczny wirtualnie” (www.tmlodz.com). Tylko przez pierwszą dobę jego funkcjonowania odnotowano blisko tysiąc wejść na stronę.

Teatr Nowy zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego o jednej z najciekawszych postaci łódzkiej kultury. To legendarny fotograf Kazimierza Dejmka, fotoreporter, portrecista, znakomity obserwator życia miasta, pan Jerzy Neugebauer. Jedną z jego najsłynniejszych fotografii obok tych, które za chwile Państwo zobaczą jest praca z tańczącym oberka na swoim podwórku Arturem Rubinsteinem. Pan Jerzy fotografował właściwie wszystkie spektakle i próby teatralne Kazimierza Dejmka, który był niezwykle barwną ale i trudną we współpracy osobowością. Wymagający aż do granic możliwości, niezwykle inteligentny, złośliwy i ostry w ocenach a mimo to przez wiele lat obaj panowie budowli przyjaźń prywatnie i współpracowali w teatrze ścierając swoje osobowości. Powstały wspaniałe fotografie dokumentujące historię dyrekcji Dejmka nad jedną z najlepszych scen teatralnych w Europie. Film powstał jako integralna część wystawy „Teatr Kazimierza Dejmka w obiektywie Jerzego Neugebauera'' z okazji 70-lecia Teatru Nowego. Serdecznie zapraszamy do oglądania i dzielenia się linkiem do filmu.

PREMIERA FABRYKI MUCHOŁAPEK TEATRU NOWEGO W REŻ. ANDRZEJA BARTA ONLINE JUŻ W PIĄTEK 20.03 o g. 21:00 na stronie Teatru Nowego.

Fabryka muchołapek to dokonana przez Andrzeja Barta teatralna adaptacja jego słynnej powieści pod tym samym tytułem. Widowisko opowiada o wielkości i upadku jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku.
Widzowie Teatru Nowego online LINK https://youtu.be/8k2Ypew7sWc wezmą udział w procesie nad Przewodniczącym Starszeństwa Żydów w łódzkim getcie – Chaimem Rumkowskim. Procesie, który nigdy się nie odbył.
Przeszłość powraca, by pomóc zrozumieć naszą teraźniejszość, a miłość po raz kolejny próbuje przezwyciężyć nieuniknione. Nadzwyczajna rozprawa, tajemniczy sędzia, demoniczny prokurator,
niedoświadczony lecz pełen zapału adwokat oraz wyjątkowi świadkowie, którzy przybyli z zaświatów, by opowiedzieć o tym, co się stało.
W 2016 r. Andrzej Bart wyreżyserował, na podstawie własnej powieści, słuchowisko Teatru Polskiego Radia Fabryka muchołapek. Premiera odbyła się na Scenie teatralnej Trójki. W 2017 r., na XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Andrzej Bart otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz słuchowiska radiowego, będący adaptacją dzieła literackiego.
reżyseria:
Andrzej Bart
asystent reżysera:
Gracjan Kielar
scenografia:
Natalia Kitamikado
kostiumy:
Anna Sitkowska
film i światło:
Rafał Wróblewski
współpraca reżyserska:
Martyna Quant

Do wirtualnego spaceru po muzeum zachęca Muzeum Sztuki, które na swoim internetowym portalu w dziale "Zasoby" prezentuje wiele materiałów, za pośrednictwem których dzieli się inspiracjami i wiedzą. W ten sposób można obejrzeć zgromadzoną przez placówkę kolekcję dzieł sztuki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują nowe dzieła w kolekcji. Wielu pracom towarzyszą opisy historyków sztuki, ale o niektórych z nich opowiadają sami artyści.
W dziale "Teoria" znajdują się różnorodne materiały uzupełniające dzieła sztuki o narracje, tłumaczące ich konteksty.
Przewodnik po sztuce to seria krótkich filmów powstałych we współpracy z TVP Kultura, w których artysta Zbigniew Libera w autorskiej formie opowiada o twórczości i życiu artystów kluczowych dla tożsamości Muzeum Sztuki w Łodzi.
Tym, którzy chcieli by się dowiedzieć, jakie znaczenie może mieć dla nas awangarda dzisiaj, polecane są trzy filmy z cyklu 100 lat awangardy, w których z okazji Roku Awangardy opowiadał o tym dyrektor Muzeum Sztuki, Jarosław Suchan.
Można wysłuchać także innych wykładów, wywiadów i rozmów z artystami i badaczami zapraszanymi do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, podczas odbywających się w muzeum dyskusji i rozmów o sztuce.

Dla dzieci i ich opiekunów, a także dla wszystkich, którzy mają ochotę na artystyczną aktywność warsztatową, prezentowane są trzy sezony programu Kulturanek - cyklu dwudziestominutowych filmów, które pokazują, jak codzienne doświadczenie pomaga w kontakcie ze sztuką współczesną i na odwrót: jak sztuka współczesna pomaga odnaleźć się w codzienności.

ZAKAŻENIE WIRUSAMI I BAKTERIAMI - CO MOŻE POMÓC W PROFILAKTYCE? >> Sprawdź w naszym sklepie <<

ZADBAJ O DOBREJ JAKOŚCI POWIETRZE W DOMU >> Sprawdź w naszym sklepie co może się przydać <<

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany