Złapali kłusowników w Łęczycy

(kb)
policja
W Łęczycy zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty prawdopodobnie dochodzi do nielegalnego polowania. Na trop kłusowników wpadli myśliwi z koła łowieckiego, którzy w czasie polowania na dzika zauważyli trzy osoby, które z latarkami i psami skradały się między drzewami. Podejrzewani o kłusownictwo zostali zatrzymani, kiedy samochodem próbowali wyjechać z lasu.

Podczas ich przeszukania mundurowi zabezpieczyli parciane linki i sznurki stylonowe służące do krępowania zwierząt. W samochodzie, którym podróżowali, policjanci ujawnili ponadto trzy psy rasy chart, których hodowla bez stosownego pozwolenia jest zabroniona.

Mężczyźni w wieku 38, 39 i 44 lata zostali osadzeni w policyjnej celi. Następnego dnia wszyscy usłyszeli zarzuty polowania z chartami wbrew przepisom prawa łowieckiego. 39-latek dodatkowo odpowie za posiadanie przedmiotów służących do kłusownictwa oraz prowadzoną bez zezwolenia hodowlę chartów.

[ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)