Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zieleń miejska w Łodzi. Na Nowym Józefowie wyrośnie las. Posadzono tam 10 tysięcy sadzonek

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
W czwartek 23 listopada posadzono 10 tysięcy sadzonek na terenie na Nowym Józefowie.
W czwartek 23 listopada posadzono 10 tysięcy sadzonek na terenie na Nowym Józefowie. UMŁ
Tysiące sadzonek wkopano w czwartek 23 listopada na Nowym Józefowie na terenie o powierzchni 7 hektarów. To druga akcja w tym roku mająca na celu zalesienie terenów komunalnych. Łącznie posadzono ponad 50 tysięcy drzew. Oprócz Józefowa sadzonki rosną już w okolicach łódzkiego lotniska na Lublinku.

Łódź na ogólnopolskiej zielonej mapie Posadzimy.pl

Wybrano takie gatunki jak brzoza brodawkowata, lipa drobnolistna modrzew europejski, buk pospolity oraz dąb bezszypułkowy. By zwiększyć bioróżnorodność posadzono derenia świdwę oraz jarząba pospolitego.
Te działania miasta finansowo wspiera firma posadzimy.pl, która koordynuje podobne przedsięwzięcia w całej Polsce.

- Ogromnie cieszy nas fakt, że Łódź dołączyła do naszej zielonej mapy Posadzimy.pl. A znalazło się na niej dziewięć innych gmin i powiatów z różnych zakątków Polski. To kolejna jednostka samorządowa, która nam zaufała. Dzięki temu mogliśmy wspólnie zazielenić następny krajobraz. W samej Łodzi posadziliśmy ponad 50 tysięcy drzew. Nie mogłabym oczywiście nie wspomnieć o naszych partnerach, bez których to wszystko by się nie udało. To ponad 600 firm tworzy nasz wspólny las, który w całej Polsce liczy już ponad 350 tysięcy nowych drzew - mówi Agata Borek-Romańska, współzałożycielka firmy posadzimy.pl.

Aleja lipowa w parku im. Poniatowskiego została uzupełniona o sześć młodych drzew.

Zieleń miejska w Łodzi. W parku im. Poniatowskiego posadzono...

Nie tylko las. Nowe drzewa rosną przy drogach

Akcję tę prowadzą wspólnie Zarząd Zieleni Miejskiej i firma posadzimy.pl. Miejska jednostka odpowiada za kwestie merytoryczne takie jak wybór drzew i nadzór nad pracami. Natomiast posadzimy.pl, reprezentująca wiele polskich firm wspierających zielone inicjatywy, pokryła koszty akcji.
W tym roku w Łodzi zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią miasta posadzono łącznie 100 tysięcy dużych roślin. Oprócz zakładania lasu na Józefowie i w okolicy lotniska, miasto realizowało mniejsze "zielone" przedsięwzięcia. Nowe drzewa rosną przy arteriach drogowych, a także rośliny posadzono w ramach łódzkich remontów czy rewitalizacji.
Tegoroczna akcja sadzenia drzew w Łodzi powoli się kończy. Pozostało jeszcze zastąpić kolejnymi drzewami kawałki betonowych chodników w centrum Łodzi.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany