Zgierzanie protestują przeciwko skróceniu linii 51. Nie chcą zmian i przesiadek!

Jacek Zemła
MPK każe zgierzanom  przesiadać się w Łagiewnikach...
MPK każe zgierzanom przesiadać się w Łagiewnikach...
Zgierzanie podróżujący do pracy, szkoły, czy na uczelnie linią autobusową 51 docierającą z osiedla 650-lecia do Dworca Fabrycznego, są oburzeni planowanymi od kwietnia zmianami. Przewidują one rozbicie dzisiejszej linii 51 na dwie odrębne linie - 51 kursującą z Łodzi do Łagiewnik i 61 kursującą z Łagiewnik do Zgierza. Pasażerowie będą więc zmuszeni do przesiadki na pętli obok szpitala w Łagiewnikach. Wielu jest temu przeciwnych.

W negocjacje włączył się Urząd Miasta Zgierza.

- To chyba najgłupsza rzecz, jaką można było wymyślić - mówi Paweł Piskorz, student ze Zgierza. - Teraz wsiadam pod domem na ul. Staffa i wysiadam na Dołach obok szkoły. Jadę wygodnie, mam czas się pouczyć, czy chociażby sprawdzić konto na Facebooku. A tymczasem ktoś się uparł, żeby to posuć. Będzie nerwowe wyglądanie, czy autobus naprzesiadkę czeka, czy nie czeka i biegi na złamanie karku, żeby nie uciekł. Ciekawe jak poradzą sobie z tym osoby starsze, o laskach, których sporo widuję w autobusach linii 51. No i o miejscu siedzącym można zapomnieć, bo będą już zajęte.

- Po co te przesiadki? Chyba tylko po to, żeby wydłużyć czas jazdy i zmusić nas do kasowania droższych biletów - uważa z kolei Jerzy Wiesiołek, pasażer 51. - Miasto zdaje się płaci za te kursy, więc MPK nie robi łaski, że jeździ do Zgierza. Powinni też liczyć się bardziej ze zdaniem pasażerów, a nie zmuszać ich do przesiadek i niewygód, tudzież droższych biletów.

- Sprawą zajął się już Urząd Miasta oraz Miejskie Usługi Komunikacyjne - mówi Renata Karolewska, rzecznik zgierskiego magistratu. - Negocjujemy z Łodzią zmianę koncepcji na taką, która będzie bardziej odpowiadała pasażerom. Na razie mamy zapewnienie, że przesiadki w Łagiewnikach będą gwarantowane, czyli autobusy będą na siebie czekały. Będzie też możliwość przesiadki „drzwi w drzwi”, czyli bez konieczności przechodzenia na inny przystanek.

Jak na razie nie widać jednak sygnałów, że łódzki Zarząd Dróg i Transportu przychyli się do oczekiwań pasażerów ze Zgierza.
nie tylko linia 51

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILMY - Antoni Macierewicz w Łodzi na mszy (autor express.tv/ANNA ODROWSKA)