MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zgierz: Cezak da jeszcze lepszy start w zawodowe życie

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zespół Szkół Nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu podnosi jakość kształcenia w klasach zawodowych. Dzięki pozyskanemu właśnie dofinansowaniu z budżetu województwa łódzkiego, uczniowie szkoły będą mogli w jeszcze lepszych warunkach kształcić się w wymarzonym zawodzie. Powiatowa placówka oświatowa na projekt „Z Cezakiem w zawodowy świat” otrzymała ponad 860 tys zł.

Uczniowie przejdą dodatkowe kursy i szkolenia. I tak na przykład ci, którzy kształcą się w klasie o profilu technik ekonomista przejdą dodatkowe szkolenia m.in. z Excela, a także zgłębią tajniki prowadzenia działalności gospodarczej oraz obowiązków pracownika bankowego.

Uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość z grafiką i poligrafią cyfrową odbędą dodatkowe kursy m.in. z reklamy w poligrafii, fotografii oraz modelowania 3D.

Przyszli technicy fotografii i multimediów wezmą udział w kursach z reklamy, warsztatach reporterskich i poznają kulisy pracy asystenta kierownika produkcji filmowej.

Na uczniów klas o profilach technik organizacji turystyki i technik hotelarstwa czekają kursy dotyczące: pracy w biurze i recepcji, animatora czasu wolnego, rezydenta hotelowego oraz pilotażu i przewodnictwa.

Dodatkowe kursy barmańskie i kelnerskie przejdą uczniowie klasy o profilu Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Dla wszystkich uczestników projektu zorganizowane zostanie Centrum Planowania Kariery, oferujące doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe. Warto dodać, że kursy i szkolenia będą prowadzone we współpracy z pracodawcami m.in. Polską Izbą Druku, TVP Łódź, Polską Izbą Turystyczną, Bankiem Spółdzielczym w Zgierzu, Stowarzyszeniem Kelnerów Polskich, Polskim Stowarzyszeniem Dietetyków, Związkiem Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu – HoReCa oraz biurem turystycznym Rainbow Tours.

W ramach dofinansowania szkoła planuje także doposażyć pracownie oraz zorganizować dodatkowe staże zawodowe dla uczniów. W projekcie weźmie udział 91 uczniów.

– To bardzo ważne, aby nasi uczniowie zyskali umiejętności odpowiadające potrzebom rynku pracy. Dzięki temu, przedsiębiorcy z naszego terenu będą mieli pracowników, którzy są odpowiednio przygotowani do podjęcia zatrudnienia – mówi Dominik Gabrysiak, wicestarosta zgierski odpowiedzialny za powiatową oświatę.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany