ZAMACH W BERLINIE. Polska ciężarówka wjechała w tłum na...

  ZAMACH W BERLINIE. Polska ciężarówka wjechała w tłum na jarmarku. Zabici i ranni

  (tj)

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Zamach w Berlinie. Polska ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku. Do zamachu terrorystycznego przyznało się państwo islamskie
  1/7
  przejdź do galerii

  Zamach w Berlinie. Polska ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku. Do zamachu terrorystycznego przyznało się państwo islamskie ©youtube.pl

  ZAMACH W BERLINIE. W Berlinie ciężarówka - NA POLSKICH TABLICACH REJESTRACYJNYCH - wjechała w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym. Nie ma już żadnych wątpliwości, że był to zamach terrorystyczny. Polski kierowca został zastrzelony przez zamachowca, który później 42-tonowym samochodem zabił 12 osób i ponad ok. 50 ranił. Kierowca - zamachowiec to Pakistańczyk - został zatrzymany ok. 21.30. W kabinie samochodu policja odkryła ciało mężczyzny - niestety przed północą było już wiadomo, że to polski kierowca ciężarówki - zginął od ran postrzałowych. Do zamachu w Berlinie przyznało się tzw. państwo islamskie.

  ZAMACH W BERLINIE  21.02 Państwo Islamskie bierze odpowiedzialność za atak w Niemczech
  Dżihadyści przyznali się do przeprowadzenia zamachu na świątecznym kiermaszu w Berlinie. Sprawca wciąż pozostaje na wolności.
  - To my jesteśmy odpowiedzialni za atak – możemy przeczytać na stronie agencji Amaq, należącej do tzw. Państwa Islamskiego. Wcześniej szef niemieckiego MSW, Thomas de Maiziere przyznał, że nie wątpliwości, że to co się wydarzało w Berlinie było zamachem.

  20.20 23-letni Pakistańczyk, który według wstępnych ustaleń miał wjechać potężną ciężarówką w tłum ludzi w Berlinie, został wypuszczony na wolność. Biuro prokuratury federalnej poinformowało, że nie ma żadnych dowodów wskazujących na winę mężczyzny – podaje „The Guardian”.
  - Nie mamy wystarczających dowodów, aby aresztować mężczyznę pochodzącego z Pakistanu - podało biuro prokuratury federalnej w Niemczech. Dziennik „ Die Welt” już wcześniej informował, że podczas zatrzymania na ubraniach mężczyzny nie było śladów krwi. Zamachowiec, który dokonał w poniedziałek wieczorem masakry na berlińskim bożonarodzeniowym jarmarku wciąż jest na wolności. Jak ostrzegają niemieckie służby jest uzbrojony i bardzo niebezpieczny.
  18.30 Pierwsze wyniki badań wskazują, że Polak znaleziony w ciężarówce został brutalnie zamordowany. Zmarł w wyniku ran postrzałowych oraz kłutych.
  14.15Zamachowiec może być na wolności i mieć broń. Policja prosi, żeby mieszkańcy mieli się na baczności i zgłaszali podejrzane sytuacje.
  13.28Jak podejrzewa policja berlińska, prawdziwy zamachowiec może być na wolności i mieć broń.
  - Nie jesteśmy całkiem pewni, czy zatrzymany był kierowcą ciężarówki -stwierdził Klaus Kandt, szef berlińskiej policji.
  Zatrzymany 23-latek nie przyznaje się do ataku. Być może na pokładzie tira znajdowali się dwaj zamachowcy. Mieszkańcy Berlina są przerażeni ostatnimi doniesieniami. Na Twitterze policja poprosiła, by zgłaszać podejrzane sytuacje.
  12.03Zamachowiec nie przyznaje się do przeprowadzenia zamachu.
  11.00 Właściciel firmy zidentyfikował ciało swojego kierowcy po zdjęciu, które pokazała mu niemiecka policja.
  10.40 Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec Karl-Heinz Schröter: polski kierowca został zastrzelony
  10.06 Podczas konferencji prasowej właściciel firmy, do której należała ciężarówka, poinformował, że kierowca o godz. 15 rozmawiał z żoną. O godz. 15:40 na rejestratorze GPS widać było manewry tira-w tył i przód-jakby kierowca uczył się jeździć.
  9.40 Napływa coraz więcej informacji o zamachowcu- to 23-letni Pakistańczyk, notowany wcześniej przez policję za drobne przestępstwa. 23-latek mieszkał w jednym z ośrodków dla uchodźców pod Berlinem.
  8.30 12 osób zabitych, 48 rannych - najnowszy bilans zamachu w Berlinie
  7.20 Nad ranem niemiecka policja potwierdziła, że mężczyzna znaleziony w kabinie ciężarówki to Polak. Nie zdradzają służby, czy to kierowca ciężarówki. zginął od ran postrzałowych. Gdy zamachowiec wjeżdżał w tłum ludzi, najprawdopodobniej już nie żył.

  Zamach terrorystyczny w Berlinie
  00.55 Die Welt: aresztowany kierowca - zamachowiec to uchodźca.
  00.50 Donald Trump o zamachu w Berlinie: zabijanie chrześcijan to część światowego dżihadu islamistów.
  00.41 MSW Niemiec: trwa przesłuchanie Pakistańczyka.
  00.35 Według niemieckiej gazety Die Welt Pakistańczyk porwał ciężarówkę, zabił polskiego kierowcę i wjechał w tłum na jarmarku.
  00.26 O godzinie 20.07 strażacy odebrali pierwszy telefon o "wypadku" na terenie jarmarku - rzecznik niemieckiej straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest krytyczna. 9 osób zginęło na miejscu, wiele w ciężkim stanie zostało przetransportowanych do szpitali.
  00.14 Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka jechała z prędkością 64 km/h. Kierowca nie hamował
  23.52 Niemiecka policja oficjalnie: polski kierowca ciężarówki został wcześniej zastrzelony...
  23.45 Nie ma już wątpliwości, że w Berlinie doszło do zamachu terrorystycznego.
  23.35 MĘŻCZYZNA ZASTRZELONY W CIĘŻARÓWCE TO POLAK - tak podaje niemiecki Die Welt
  23.34 Sprawcą zamachu był Pakistańczyk.
  23.25 Niemiecka policja prosi, by omijać Breitscheidplatz - znaleziono tam podejrzany obiekt.


  23.17 Prezydent Niemiec Joachim Gauck wezwał do modlitwy za ofiary, osoby ranne i ich rodziny
  23.10 Właściciel ciężarówki: ręczę za kierowcę, to mój kuzyn.
  23.02 Po dzisiejszym ataku w Berlinie, Facebook uruchomił opcję "safety check". Każda osoba, która znajdowała się w miejscu tragedii lub niedaleko jej może się oznaczyć w ten sposób i dać znać bliskim, że jest cała i zdrowa.
  23.00 Wciąż nie ma informacji na temat narodowości osób, które zginęły.
  22.56 030 46 64 46 64 - to numer telefonu, pod którym można uzyskać informację na temat poszkodowanych.
  22.52 Bochenek: jesteśmy w stałym kontakcie z niemieckimi służbami.
  22.45 Atak w Berlinie ma charakter symboliczny - święta Bożego Narodzenia
  22.38 Ambasador Janusz Styczek: zatrzymano sprawcę, znaleziono też współpasażera. Jest 9 ofiar śmiertelnych i około 50 rannych. Nie mam na razie informacji o tym, czy wśród ofiar lub osób rannych są Polacy.
  22.31 DO ZAMACHU W BERLINIE PRZYZNAŁO SIĘ PAŃSTWO ISLAMSKIE - podało Washington Times - to oczywiście informacje, które służby specjalne będą potwierdzać - to może być tylko propaganda ze strony ISIS.

  ZAMACH W BERLINIE


  22.28 O godzinie 22.40 oświadczenie Rafała Bochenka, rzecznika rządu na temat sytuacji w Berlinie.
  22.25 Ponad 130 strażaków bierze udział w akcji ratowniczej
  22.22 Policja nie potwierdza, ale wiele wskazuje na to, że polski kierowca został zabity i to jego ciało odnaleziono w szoferce.
  22.17 Według świadków ciężaówka wjechała na plac bez włączonych świateł
  22.16 wiele osób jest w stanie krytycznym - są cały czas reanimowane

  ZAMACH W BERLINIE


  22.15 Niemiecka policja apeluje do mieszkańców, by nie wychodzić z domu.
  22.13 Ministerstwo Spraw Zagranicznych na razie nie podaje informacji, czy wśród ofiar są Polacy.
  22.10 Ariel Żurawski właściciel firmy, z której pochodziła ciężarówka:
  dziś około godz. 16 żona dzwoniła do męża, który był kierowcą tego auta. Nie odbierał telefonu. Ciężarówka jest nowa ma pół roku. Dziś rano podstawiliśmy się w zakładzie, do którego przywieźliśmy towar z Włoch. Rozmawiałem z nim dziś około godziny 12. Mówił, że jest w dzielnicy, w której są sami Muzułmanie.
  22.00 Samochód ma GPS będzie można sprawdzić całą jego trasę. Kontaktowali się ze mną policjanci z Niemiec, ale nic nie chcą powiedzieć.

  ZAMACH W BERLINIE


  21.50 W ciężarówce został znaleziony mężczyzna - mówi niemiecki strażak.
  TiR należy do firmy z Gryfina - podały niemieckie służby.

  ZAMACH W BERLINIE


  Rozpędzona ciężarówka wjechała na plac przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma. Na razie nie wiadomo, czy w zamachu ucierpieli Polacy.
  21.40 - To miejsce, gdzie o tej porze roku, w czasie przedświątecznym przebywa mnóstwo osób - mówi Polak, na stałe mieszkający w dzielnicy Charlottenburg. - Nie było słychać żadnych strzałów. Tylko mnóstwo służb pędziło na sygnałach.

  ZAMACH W BERLINIE


  21.20 Do tragedii doszło w dzielnicy Berlina Charlottenburg. Ciężarówka wjechała w tłum odwiedzających świąteczny jarmark. Berlińska policja poinformowała po godz. 21., że zginęło co najmniej dziewięć osób, a ponad 50 zostało rannych.

  Siły bezpieczeństwa zakładają, że był to zamach - powiedział agencji dpa rzecznik policji. Kierowca pojazdu uciekł. Policja go szuka. Trwa obława.

  Według lokalnych mediów, które powołują się na świadków wydarzeń, kierowca ciężarówki miał z niej wyskoczyć na deptaku i uciec.

  Policji do tej pory nie udało się go znaleźć - mówił na antenie TVN24 BiS Wojciech Hernes, korespondent Radia Zet w Berlinie.

  ZAMACH W BERLINIE  ZAMACH W BERLINIE


  Na razie nie wiadomo, czy zamachowiec działał sam.

  Strażacy potwierdzają - w kabinie samochodu znaleziono zwłoki mężczyzny.

  ZAMACH W BERLINIE

  ZAMACH W BERLINIE CIĘŻARÓWKA WJECHAŁA W TŁUM NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM  Jestem głęboko poruszony wydarzeniem, jakie miało miejsce. Wiele osób, które dzisiaj wieczorem odwiedziły świąteczny jarmark, straciło życie, a jeszcze więcej zostało rannych. Wyrażam najgłębsze współczucie rodzinom ofiar, a osobom rannym życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. Nie wiemy jeszcze z całą pewnością, co stało się dzisiaj wieczorem. Organy bezpieczeństwa pod ogromną presją starają się ustalić sprawców zdarzenia oraz właściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Nie spoczniemy, dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona.
  Frank-Walter Steinmeier, szef MSZ Niemiec


  Życzenia na Boże Narodzenie
  WIERSZYKI NA ŚWIĘTA, WIERSZYKI PIĘKNE, WIERSZYKI ŚWIĄTECZNE, ŚWIĘTA WIERSZYKI
  POTRAWY WIGILIJNE [LISTA] CO NA WIGILIJNY STÓŁ 12 POTRAW WIGILIJNYCH
  ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

  Życzenia na Boże Narodzenie

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (120)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLACY!!!

  Trzymajmy się razem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Tylko polska kuchnia!
  Jedząc KEBABA OSIEDLASZ ARABA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLACY!!!

  Trzymajmy się razem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Tylko polska kuchnia!
  Jedząc KEBABA OSIEDLASZ ARABA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "POLSKA CIĘŻARÓWKA" EBNIJ SIĘ PISMAKU W ŁEB

  TOMASUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 3

  Nie rozumiem tego stwierdzenia "POLSKA CIĘŻARÓWKA" czy niemiecki Express ilustrowany dla polskojęzycznej ludności pisał coś o narodowości ciężarówki użytej we Francji w zamachu terrorystycznym?!!!...rozwiń całość

  Nie rozumiem tego stwierdzenia "POLSKA CIĘŻARÓWKA" czy niemiecki Express ilustrowany dla polskojęzycznej ludności pisał coś o narodowości ciężarówki użytej we Francji w zamachu terrorystycznym?!!! Tego pismaka za 5 groszy kopnął bym w dupę za takie pisanie.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobrze. Szykują się procesy.

  xxx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Zrzut ekranu to dowód w sprawie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ale

  wy nie kumaci tak się tylko mówi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  chodzi o to że z Polski przyjechała i ma Polskie tablice a nie że została wyprodukowana w Polsce


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  XXXXXX

  TOMASUS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Jak ktoś jest prawdziwym dziennikarzem to gwarantuje że taki bełkot by się nie pojawił w artykule.Tu mamy do czynienia z człowiekiem z przypadku udającego "dziennikarza" .Dlatego później czytamy...rozwiń całość

  Jak ktoś jest prawdziwym dziennikarzem to gwarantuje że taki bełkot by się nie pojawił w artykule.Tu mamy do czynienia z człowiekiem z przypadku udającego "dziennikarza" .Dlatego później czytamy takie bzdury typu "POLSKA CIĘŻARÓWKA" zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?????

  Cezary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Polski Volkswagen...
  Hans mueller kupił sobie polskiego Volkswagena... Dziwnie brzmi...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Abdullach-Mahmed Muller

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  teraz brzmi lepiej

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To byla nowa polroczna ciezarowka

  chaos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Jesli polska to Jelcz albo Star


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to

  była (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  SCANIA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gość 2

  aga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  czy ktoś wie jak miał na imię ten kierowca?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Ciekawe czy żona kierowcy, dostanie rentę i odszkodowania w wysokości .....set tysięcy, przecież to zamach


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak słów...

  Cezary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Po co to robisz? Zazdrość? Czy podburzasz?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JAN PAWEŁ II

  Western movie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  Chciałbyś żeby Ci coś odpalili

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niemiecka tv

  b (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  czy wiecei ze w ciagu dnai niemiecka telewizja podala ze ciezarowka byla kradziona w Polsce jakby sugerowano ze w polsce mieszkaja zlodzieje ,....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rfefefre

  erfrfe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  tutaj macie film z kamery jak cieżarówka jedzie i taranuje ludzi tu: streamuj.org/aec76bf3
  bardzo drastyczne

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ewfwew

  wefefw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 10

  tutaj macie film z kamery jak cieżarówka jedzie i taranuje ludzi tu: streamuj.org/aec76bf3
  bardzo drastyczne

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taka prawda

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 5

  Dobrze, że PO nie wygrało tych wyborów, bo byśmy mieli, o ile dobrze pamiętam transfer 25 tysięcy wielbiących Allacha w Polsce.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Smoleńsk

  Zabójstwo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Ciekawe czy żona kierowcy dostanie od państwa PiS rentę i kilkaset tysięcy odszkodowania ???


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do DEBILA

  Do DEBILA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Od Twojego ukochanego państwa PO na pewno by nie dostała

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do idioty

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Polska chuju?Chyba ktoś ją debilu prowadził.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo