MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyjechał z Olechowa na Lumumbowo, kupił w sklepie kilka piw i podpalił zarost mężczyzny siedzącego na przystanku NOWE FAKTY

Lila Sayed
Lila Sayed
Dowody wskazują, że na miejscu zdarzenia pozostawał do czasu przyjazdu służb ratowniczych, w tym do ukończenia akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Przyjechał z odległego Olechowa na ulicę Narutowicza, pieszo dostał się na ulicę Pomorską, początkowo usiłował podpalić banery wyborcze, ale te działania były bezskuteczne. Ostatecznie zdecydował się podpalić zarost na twarzy swojej ofiary.
Dowody wskazują, że na miejscu zdarzenia pozostawał do czasu przyjazdu służb ratowniczych, w tym do ukończenia akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Przyjechał z odległego Olechowa na ulicę Narutowicza, pieszo dostał się na ulicę Pomorską, początkowo usiłował podpalić banery wyborcze, ale te działania były bezskuteczne. Ostatecznie zdecydował się podpalić zarost na twarzy swojej ofiary. Maria Kwiecińska
Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście przedstawiła 33-latkowi, zatrzymanemu w związku ze zdarzeniem do którego doszło w nocy z 19 na 20 marca 2024 roku na przystanku tramwajowym przy ulicy Pomorskiej, zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Wykonano już sekcję zwłok ofiary 33. Jakie są jej wyniki?

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE ZDARZENIA

- Podejrzany podpalił śpiącego w wiacie przystankowej mężczyznę. Zarówno oględziny przeprowadzone na miejscu zdarzenia, jak i wczorajsza sekcja wykazały, że pokrzywdzony zmarł śmiercią gwałtowną na skutek działania bardzo wysokiej temperatury i płomieni. Na jego ciele nie ujawniono innych obrażeń, które byłyby efektem przestępczego działania osób trzecich - informuje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Podczas dzisiejszego przesłuchania 33 – latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W krótkich wyjaśnieniach potwierdził, że był na miejscu zdarzenia, natomiast stanowczo zaprzeczył, aby podpalił pokrzywdzonego. Nie był w stanie logicznie wytłumaczyć dlaczego nie udzielał płonącemu mężczyźnie pomocy, a tym samym nie podjął działań mających na celu zapobiec tragedii.

Podpalił zarost...

Dowody wskazują, że na miejscu zdarzenia pozostawał do czasu przyjazdu służb ratowniczych, w tym do ukończenia akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Przyjechał z odległego Olechowa na ulicę Narutowicza, pieszo dostał się na ulicę Pomorską, początkowo usiłował podpalić banery wyborcze, ale te działania były bezskuteczne. Ostatecznie zdecydował się podpalić zarost na twarzy swojej ofiary.

Wcześniej w jednym z marketów kupił kilka butelek piwa, które najprawdopodobniej spożył.

W Łodzi na przystanku spłonął mężczyzna.

Morderstwo na przystanku Pomorska-Konstytucyjna w Łodzi. Pod...

Kim jest ofiara? Nadal nie wiadomo

Mimo szeroko zakrojonych działań dotychczas nie udało się ustalić tożsamości pokrzywdzonego. Był to mężczyzna w średnim wieku, wzrostu 176 cm, o zgarbionej posturze. Prawdopodobnie bezdomny. Osoby mające jakiekolwiek informacje, które mogłyby być pomocne w ustaleniu tożsamości ofiary proszone są o zgłaszanie się do Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście bądź do łódzkiej policji.

W śledztwie planowane jest poddanie podejrzanego badaniom sądowo – psychiatrycznym. Potrzeba taka podyktowana jest choćby samymi okolicznościami zarzuconej zatrzymanemu zbrodni. Wskazują na to także ustalenia, dotyczące stanu zdrowia psychicznego, o których bliższych informacji przekazać nie można. Brak jest przeciwskazań do osadzenia 33 – latka w warunkach aresztu śledczego.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 15, z dożywociem włącznie. Do Sądu Rejonowego Łódź – Śródmieście w Łodzi skierowany został wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany