Zagłębie - Widzew 1:1. Ciężko wywalczony remis Widzewa. Dwa gole łodzian nieuznane

Tomasz Jabłoński
Widzewiacy musieli walczyć nie tylko z Zagłębiem, ale i arbitrem. Sędzia Daniel Stefański nie uznał dwóch goli dla Widzewa. Decyzja o karnym dla Zagłębie też była kontrowersyjna. Na szczęście, też po analizie VAR, sędzia uznał, że do trzech razy sztuka i gol dla Widzewa został zapisany.

Zagłębie Widzew na żywo

Wynik meczu Zagłębie Widzew 1:1

Po meczu doszło do wielkiej awantury na boisku. Jordi Sanchez został uderzony i leży na murawie.
90+14 min. KONIEC MECZU
90+13 min. Wolny dla Zagłębie
90+13 min. Milos ukarany żółtą kartką
90+12 min. Milos ratuje widzewiaków
90+10 min. Jest gol dla Widzewa - sędzia uznał bramkę łodzian.
90+9 min. Trwa analiza VAR. Czyżby trzeci gol Widzewa nie zostanie uznany?
90+9 min. GOL DLA WIDZEWA. Rondić strzelił głową po dośrodkowaniu Milosa
90+6 min. Ravas przechwycił piłkę po akcji Zagłębia
90+5 min. Łodzianie atakują, ale nie zbliżają się do bramki gospodarzy
90+3 min. Dawid za Shehu
90 min. Sędzia przedłużył mecz o 11 minut
90 min. Strzał Chodyny, broni Ravas.
89 min. Po błędzie Shehu, doskonale interweniował w sytuacji sam na sam Ravas
86 min. Końcowe minuty, Widzew nie jest w stanie mocniej zaatakować
82 min. Rondić wszedł na boisko, schodzi Nunes, a w Zagłębiu schodzi Buleca, wchodzi Mróz
78 min. Kibice skandują: PZPN, PZPN, je... PZPN
76 min. Wdowiak i Pieńko schodzą z boiska, wchodzą Bohar i Chodyna
75 min. To jest coś niemożliwego. Sędzia uznał, że widzewiak był na pozycji spalonej i gola anulował.
74 min. Gol dla Widzewa, ale nieuznany. Doskonałe dośrodkowanie Shehu i bardzo dobry strzał Hanouska
71 min. Groźnie pod bramką Widzewa, na szczęście spalony
70 min. Są zmiany w Widzewie: Alvarez i Tkacz za Kuna i Klimka
68 min. Trener Myśliwiec jeszcze czeka ze zmianami
64 min. Zagłębie pilnuje wyniku, czy Widzew jeszcze się poderwie do walki i wyrówna?
60 min. GOL DLA ZAGŁĘBIA. Ravas broni strzał Dąbrowskiego z karnego, ale skuteczna dobitka Wdowiaka
58 min. KARNY DLA GOSPODARZY
56 min. Sędzia pobiegł do monitora, sam ogląda tę akcję
55 min. Starcie Żyro i Kurminowskiego. Gospodarze domagają się karnego. Sędzia czeka na decyzję VAR
53 min. Mógł strzelać Shehu
51 min. Widzew wrzucał w pole karne, ale nieudolnie
47 min. Wielkie szczęście Widzewa. Piłka ponad bramką po strzale Kurminowskiego
46 min. Ibiza zszedł z boiska, wchodzi Da Silva
Koniec pierwszej połowy
44 min. Niecelne uderzenie gospodarzy
42 min. Klimek zaatakował, ale zgubił piłkę. Mógł wcześniej strzelać. Szkoda, że tego nie zrobił
38 min. Pieńko atakował, ale nic z tego nie wyszło
34 min. Sanchez faulowany przez Kopacza
32 min. Kibice Widzewa odpalili race
29 min. Wdowiak tuż obok słupka
25 min. Niestety, Sanchez był na pozycji spalonej i sędzia gola anulował. Nadal 0:0
23 min. Sędzia Daniel Stefański analizuje, czy gol był prawidłowy
23 min. Gol dla Widzewa, ale nieuznany. Nunes strzelił głową w słupek, Portugalczyk próbował dobijać, ale w końcu piłka trafiła pod nogi Jordiego Sancheza, a Hiszpan trafił do siatki. Portugalsko-hiszpańska siła znów dominuje w Widzewie.
21 min. Ciganiks ujrzał żółtą kartkę za faul w walce o górną piłkę z Kłudką
18 min. Obrońcy gospodarzy wybili piłkę po akcji łodzian
14 min. Kurminowski nad poprzeczką bramki Widzewa. Jeszcze nie oglądaliśmy celnego strzału
12 min. Po akcji Klimka z narożnika pola karnego uderzył Nunes, ale nie trafił
9 min. Obie drużyny na razie nieco schowane, badają siebie wzajemnie
4 min. Pierwsza akcja dla Zagłębia po wrzutce z wolnego. Widzewiacy sobie poradzili
3 min. Liczna frekwencja na stadionie. Kibice Widzewa w sile ok. tysiąca osób
2 min. Widzew w czarnych strojach, Zagłębie na pomarańczowo-zielono.
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy
Godz. 17.30. Przed meczem odegrano hymn narodowy
Godz. 17.25. W ubiegłym sezonie Widzew wygrał w Łodzi z Zagłębiem 3:0, a przegrał w Lubinie 29 kwietnia 0:2.
Godz. 17.20. Bukmacherzy typują: wygrana Zagłębia 1:2.18, remis 1:3.35, wygrana Widzewa 1:3.20.
Godz. 17.15. Sektor kibiców gości zdobi wielki transparent: Rzeczpospolita widzewska. Nasza mała ojczyzna.
Godz. 17.10. Powoli wypełnia się stadion Zagłębia oraz sektor kibiców gości. Cały sektor wypełnią kibice Widzewa
Godz. 17.05. Zagłębie przegrało na swoim boisku tylko raz (2:3 z Radomiakiem), Widzew na wyjazdach w siedmiu meczach trzy razy zremisował i poniósł cztery porażki.
Godz. 16.55. Ten mecz ma wielkie znaczenie dla Widzewa. Po wygranej nad Wartą Puszcza ma już tylko 2 punkty mniej od Widzewa.

Oto skład Zagłębia:
Zagłębie:
Dioudis – Kłudka, Kopacz, Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski, Makowski – Pieńko, Bułeca, Wdowiak – Kurminowski
Rezerwowi: Burić – Nalepa, Kirkeskov, Poletanović, Bohar, Mróz, Chodyna, Mata, Munoz

W takim składzie zagra Widzew:
Henrich Ravas (1) - Mateusz Żyro (4), Juljan Shehu (6), Mato Milos (7), Jordi Sanchez (9), Andrejs Ciganiks (14), Juan Ibiza (15), Dominik Kun (22), Marek Hanousek (25, K), Antoni Klimek (47, M), Fabio Nunes (92)
Rezerwowi: Jakub Szymański (74) - Luis da Silva (2), Dawid Tkacz (8, M), Fran Alvarez (10), Ernest Terpiłowski (13), Paweł Zieliński (23), Ignacy Dawid (88, M), Patryk Stępiński (95), Imad Rondić (99)
Poza kadrą na to spotkanie znaleźli się Jan Krzywański, Serafin Szota, Bartłomiej Pawłowski, Sebastian Kerk, Hubert Lenart, Kamil Cybulski i Filip Przybułek.

Widzew choć w lidze ostatnio przegrał z Wartą, to w Pucharze Polski łatwo ograł drugoligowca. Tymczasem "miedziowi" dostali srogie lanie w meczu z Rakowem. Dlatego obydwa zespoły przystąpią do tego meczu w zupełnie innych nastrojach.
Łodzianie muszą wreszcie przywieźć z meczu wyjazdowego komplet punktów, by oddalić się nieco od strefy spadkowej, która niebezpiecznie zbliżyła się do Widzewa. Wszystko w głowach i nogach piłkarzy.

Zapraszamy na naszą relację na żywo z meczu Zagłębie Widzew. Początek od godziny 17.30.