Zaginiona 14-latka poszukiwana przez tydzień odnaleziona! Zakochała się i uciekła...

Edward Mazurkow
Funkcjonariusze przez tydzień szukali zaginionej 14-latki
Funkcjonariusze przez tydzień szukali zaginionej 14-latki Policja
Kłopoty z córką zaczęły się, gdy się zadurzyła w starszym od niej o cztery lata chłopaku. Zaczęła wtedy znikać z domu. Początkowo na krótko, ale w końcu zabrała swoje rzeczy i uciekła do niego - opowiada mama 14-latki.

* Łódzka policja została postawiona na równe nogi
* Funkcjonariusze przez tydzień szukali zaginionej 14-latki
* Odnaleźli ją, gdy włączyła komórkę.

Dziewczyna nie pozostawiła żadnej wiadomości. Zrozpaczeni rodzice początkowo szukali jej na własną rękę, m.in. wśród jej kolegów i koleżanek. Niestety Marta (imię zmienione na prośbę rodziców) przepadła jak kamień w wodę.

- O zagnięciu córki powiadomiłam policję. Rozwiesiliśmy też komunikaty z jej zdjęciem i numerami telefonów kontaktowych - kontynuuje kobieta.

W poszukiwaniach dziewczynki uczestniczył m.in. podkom. Robert Ludwikowski, zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi i sierż. sztab. Jakub Wilczek. Rysopis zaginionej 14-latki przekazano wszytkim patrolom w mieście. Nikt jej jednak nie widział.

- Zaginieni małoletni zazwyczaj odnajdują się po kilku godzinach lub następnego dnia. Najczęściej odnajdujemy ich na dworcach kolejowych lub w centrach handlowych. Na ślad 14-letniej uciekinierki nie można było jednak natrafić - mówi podkom. Robert Ludwikowski.

Dziewczyna miała wyłączoną komórkę. Gdy po tygodniu uruchomiła aparat, policjanci namierzyli ją w Galerii Łódzkiej. Tam też ona i jej chłopak zostali zatrzymani. Z danych Komendy Miejskiej wynika, że w tym roku w Łodzi zaginęło już ponad 90 małoletnich. Najwięcej w wieku 14 - 16 lat. Sierż. sztab. Jakub Wilczek informuje, że wśród nich najliczniejszą grupę stanowią podopieczni domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Sporą grupę zaginionych stanowią także uciekinierzy z domów rodzinnych. Jeżeli jest to druga lub kolejna ucieczka z domu, policja powiadamia sąd rodzinny. Może on np. postanowić o umieszczeniu dziecka w placówce opiekuńczej lub oddać je pod opiekę dziadków.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:

KUMULACJA LOTTO. DZIŚ WIELKA KUMULACJA LOTTO. 60 MILIONÓW DO WYGRANIA. JAKIE LICZBY W LOTTO
WYNIKI LOTTO 7. 05. 16 LOSOWANIE LOTTO 7 MAJA 60 MILIONÓW
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?
KOMUNIA 2016. CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ CHŁOPCU, CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ DZIEWCZYNCE
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

[ZOBACZ TEŻ FILM Wielka kumulacja w Lotto. Do wygrania rekordowe 60 milionów (autorx.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Wielka kumulacja w Lotto. Do wygrania rekordowe 60 milionów (autorx.news/TVN24)