Wystawa EXPO 2020 w Dubaju. Województwo łódzkie gotowe do prezentacji

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W dniach 6-10 listopada województwo łódzkie przejmie strefę wystaw czasowych w pawilonie Polski podczas trwającej w Dubaju wystawy EXPO 2020. W piątek (29 października) Urząd Marszałkowski w Łodzi, podsumował przygotowania do tego wydarzenia.>>> Czytaj dalej >>>
W dniach 6-10 listopada województwo łódzkie przejmie strefę wystaw czasowych w pawilonie Polski podczas trwającej w Dubaju wystawy EXPO 2020. W piątek (29 października) Urząd Marszałkowski w Łodzi, podsumował przygotowania do tego wydarzenia.>>> Czytaj dalej >>>Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
W dniach 6-10 listopada województwo łódzkie przejmie strefę wystaw czasowych w pawilonie Polski podczas trwającej w Dubaju wystawy EXPO 2020. W piątek (29 października) Urząd Marszałkowski w Łodzi, odpowiedzialny za prezentację naszego regionu w Dubaju, podsumował przygotowania do tego wydarzenia.

Pierwsza z tzw. Wystaw Światowych, organizowana w kraju arabskim, jest opóźniona z powodu koronawirusa (stąd „2020” w jej nazwie) – dlatego trwa od 1 października 2021 r., a zakończy się 31 marca 2022 r. Organizatorzy dubajskiego EXPO szacują, że wystawę zwiedzi ok. 18 milionów osób.

Województwo łódzkie przejmuje pawilon Polski w Dubaju

Także od 1 października na zwiedzających czeka Pawilon Polski, który jako cechę narodową naszego kraju przedstawia kreatywność (z drewnianą fasadą oraz rzeźbą kinetyczną, symbolizującą stado ptaków). W dniach 6-10 listopada 2021 r. strefę wystaw czasowych w tym pawilonie przejmie województwo łódzkie.

W piątek – w Łódzkim Domu Kultury – Urząd Marszałkowski podsumował przygotowania do prezentacji naszego województwa w Dubaju. Będzie się on tam promował pod hasłem „nowoczesność inspirowana tradycją”. Motyw przewodni ekspozycji Łódzkiego to przemysł włókienniczy. Odnosi się on także do nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i ośrodki naukowe w regionie.

W czwartek (28 października), podczas gali finałowej Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego, modelki zaprezentowały na sobie kolekcję autorstwa MMC Studio, czyli duetu projektantów Ilony Majer i Rafała Michalaka. W listopadzie ten pokaz będzie częścią promocji naszego regionu w Dubaju. W kolekcji można dopatrzyć się motywów ludowych – m.in. wycinanki ludowej oraz pasiaka rawsko-opoczyńskiego. Ale „inspirowane tradycją” stroje powstawały za pomocą wycinania laserowego.

Czwartkowy pokaz obejmował także bardziej „odważne” kreacje MMC Studio (z piersiami modelek okrytymi prześwitującymi tkaninami), jednak akurat te prace nie jadą reprezentować województwa łódzkiego w Dubaju.

Sukcesy studentek Politechniki Łódzkiej w związku z EXPO 2020

Inny modowy wątek z naszego regionu podczas EXPO 2020 dotyczy całego przebiegu wystawy w pawilonie Polski – jego obsługa od 1 października jest ubrana w stroje zaprojektowane przez Barbarę Florczyk, studentkę Politechniki Łódzkiej, której projekty zwyciężyły w ogólnokrajowym konkursie.

Natomiast dwie inne studentki PŁ – Agnieszka Nowacka i Martyna Piech – odpowiadają za aranżację strefy wystaw w pawilonie Polski podczas jej przejęcia przez Łódzkie. Oprócz motywów modowych ta aranżacja nawiązuje do rolnictwa i przetwórstwa jego wyrobów, czyli silnych w naszym regionie gałęzi gospodarki. Odwiedzający strefę m.in. zbiorą jabłka z rozwieszonych pomiędzy pasami tkanin koszyków wiklinowych, aby samodzielnie wytłoczyć z nich sok. Prezentacja Łódzkiego ma być okazją do wypromowania przedsiębiorstw z sektora rolno-przetwórczego z naszego województwa, których przedstawiciele w listopadzie wyjadą do Dubaju. Już w październiku podczas EXPO byli obecni reprezentanci Łódzkiego z branży farmaceutyczno-medycznej oraz kosmetycznej.

Czytaj także: Łódź i województwo łódzkie już na EXPO 2020 Dubaj! Studenci UŁ wśród obsługujących Pawilon Polski w strojach projektantki z PŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Materiał oryginalny: Wystawa EXPO 2020 w Dubaju. Województwo łódzkie gotowe do prezentacji - Dziennik Łódzki

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
ha ha
Dziewczyny jada do Dubaju ,ciekawe jakie będą miały branie ?
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie