Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystartowały treningi fitness i siłownie - pierwsi łodzianie pojawili się w klubach. Tak wyglądają zajęcia

Magdalena Jach
Magdalena Jach
W sobotę zostały otwarte w Łodzi pierwsze siłownie i kluby fitness. Kolejne planują ruszyć w następnych dniach.Wznowienie działalności przez miejsca, gdzie łodzianie mogą aktywnie uprawiać sport i trenować kondycję i tężyznę fizyczną to kolejna część odmrażania gospodarki w ramach IV etpu luzowania obostrzeń, narzuconych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ
W sobotę zostały otwarte w Łodzi pierwsze siłownie i kluby fitness. Kolejne planują ruszyć w następnych dniach.Wznowienie działalności przez miejsca, gdzie łodzianie mogą aktywnie uprawiać sport i trenować kondycję i tężyznę fizyczną to kolejna część odmrażania gospodarki w ramach IV etpu luzowania obostrzeń, narzuconych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ Krzysztof Szymczak

W sobotę zostały otwarte w Łodzi pierwsze siłownie i kluby fitness. Kolejne planują ruszyć dziś i w następnych dniach.
Wznowienie działalności przez miejsca, gdzie łodzianie mogą aktywnie uprawiać sport i trenować kondycję i tężyznę fizyczną to kolejna część odmrażania gospodarki w ramach IV etpau luzowania obostrzeń, narzuconych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Na pierwszych zajęciach fitness w klubie Fit Fabric przy ul. Kilińskiego stawiły się komplety uczestników, ale chętnych było więcej na listach rezerwowych. Z nieukrywaną radością i energią robili ćwiczenia na płaski brzuch, trenowali na trampolinach i rozciągali się na strechingu.

– Niestety musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników, bo wymogi sanitarne dopuszczają jedną osobę na 10 metrów kwadratowych – mówi Martyna Stasiak, menadżerka klubu. – To oznacza, że w stumetrowej sali może jednocześnie ćwiczyć 10 osób, a przed pandemią – 25, 30.

W trakcie zajęć uczestnicy nie mają masek na twarzach ani w salach gimnastycznych, ani na siłowni. Obowiązują jednak one na terenie obiektów, w przestrzeniach, po których się wszyscy przemieszczają. W maskach lub przyłbicach chodzą też pracownicy i obsługa.

– Każdy jest zobowiązany do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego – zmieniać w szatni ubranie i obuwie, mieć własny ręcznik na siłowni. Dyżurni trenerzy czuwają i w razie potrzeby zwracają uwagę, by utrzymywać dystans czy zdezynfekować ręce – dodaje Martyna Stasiak. - Nasi stali goście są przyzwyczajeni do tego, że każdy po sobie zawsze przeciera przyrządy po użyciu. Mamy dużo płynów do dezynfekcji, ręczników papierowych.

– Od dziś będzie można odwiedzić Stratosferę, czyli ściankę wspinaczkową – zapowiada Agnieszka Danowska, rzeczniczka Manufaktury. - Otwiera się także Saturn Fitness. Oba obiekty będą funkcjonowały zgodnie z wytycznymi GIS i Ministerstwa Rozwoju: w klubach może przebywać 1 osoba na 10m2, pracownicy są zobowiązani do stosowania maseczek lub przyłbic, należy zachowywać odstęp 1,5 m (część urządzeń może z tego tytułu zostać wyłączona z użytkowania), a urządzenia będą dezynfekowane po każdym użyciu.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany