Wspinaczka sportowa. Łodzianka Daria Marciniak wywalczyła dwa medale mistrzostw Polski

Daria Marciniak z Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego wywalczała dwa medale mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej na czas.

Daria Marciniak (Łódzki Klub Wysokogórski) w zawodach, które odbyły się w Fabryce Wspinania w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, rywalizowała we wspinaczce na czas w dwóch kategoriach wiekowych, senior i młodzieżowiec.
Łodzianka w rywalizacji młodzieżowiec zajęła pierwsze miejsce i została mistrzynią Polski, a w kategorii senior wywalczyła brązowy medal.

Warto przypomnieć, że Daria Marciniak w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, które odbyły się w Seulu w Korei Południowej, wywalczyła dziewiąte miejsce.

Tylko 0,01 s. dzieliła Aleksandrę Mirosław od wyrównania rekordu świata. Podczas Mistrzostw Polski we wspinaczce na czas w Zatoce Sportu PŁ wywalczyła złoty medal.
Na jednej z najlepszych ścian wspinaczkowych w Polsce – Fabryce Wspinania w Zatoce Sportu PŁ – już podczas biegów (tak, w tej konkurencji się wbiega a nie wspina) treningowych i eliminacyjnych uzyskiwała rewelacyjne czas 6,3-6,5 sekundy. W biegu finałowym zegary zanotowały czas 6,25 sek., czyli tylko o jedną setną sekundy gorzej od aktualnego rekordu świata, który Mirosław ustanowiła w Rzymie zeszłego roku podczas kwalifikacji olimpijskich.
Tym samym Aleksandra Mirosław po raz kolejny wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Za nią na drugim miejscu uplasowała się Anna Brożek z Tarnowa, a brązowy medal wywalczyła osiemnastoletnia
łodzianka Daria Marciniak (Łódzki Klub Wysokogórski). Obie zawodniczki osiągały czasy powyżej 7 sekund.