Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wreszcie zaczęli remont zgierskich bloków TBS! Straszą zaciekami, porostami i grzybem...

Jacek Zemła
Na ten remont mieszkańcy najstarszego bloku TBS w Zgierzu przy ul. Łąkowej czekali od kilku lat. Lokatorzy mieli dość czarnych smug i zacieków na elewacji budynku, ale także drżeli o swoje zdrowie. Okazało się bowiem, że to nie brud i sadza spowodowały ściemnienie ścian, ale w porach tynku rozwijają się mchy, porosty i grzyby.

* W poniedziałek rozpoczął się remont elewacji zasiedlonych przez mikroorganizmy
* Zgierskie bloki TBS przestaną straszyć zaciekami, porostami i grzybem.

Wszystko przez wadliwą technologię, jaką zastosowano przed laty, przez którą powierzchnia ścian zachowywała się jak gąbka, chłonąc wodę opadową. Ciągłe zawilgocenie sprawiło, że doskonałe warunki do rozwoju znalazły tu różnego rodzaju mikroorganizmy, które skolonizowały elewację, w szczególności od północnej strony.

- Zawilgocenie pojawiło się dopiero po dłuższym czasie, ale było bardzo trudne do usunięcia - mówi Anna Mundzia, prezes zgierskiego TBS. - Zdecydowaliśmy się więc na usunięcie starych tynków wraz z ociepleniem i położenie nowych.

Prace miały się rozpocząć już w ubiegłym roku, wykonawcy zażądali jednak więcej, niż TBS mógł przeznaczyć na ten remont. Dopiero w tym roku udało się zgromadzić odpowiednie fundusze i remont ruszył. Oprócz wymiany tynków remontowane są także balkony i tarasy na parterach.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Czego nie należy trzymać w lodówce? (x.news/TVN24)