ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Województwo wspiera przedsiębiorczość - ekspansja na rynek...

Mirosław Malinowski

2018-01-26 16:25

2018-01-26 16:26

Dodaj komentarz

Województwo wspiera przedsiębiorczość - ekspansja na rynek niemiecki

Mirosław Malinowski

2018-01-26 16:25

Pięć firm produkcyjnych z branży rolniczej z województwa łódzkiego zaprezentuje się na targach Fruit Logistica, które odbędą się w dniach 7-9 lutego w Berlinie.
Międzynarodowe Targi Owoców, Warzyw i Transportu są jednym z ważniejszych wydarzeń dla producentów z branży owocowo-warzywnej. Wyjazd pięciu firm z regionu do Berlina organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dzięki temu mają one możliwość prezentacji na wspólnym stoisku wystawowym Województwa Łódzkiego. Udział w targach i wyjazd reprezentantów naszego województwa do Niemiec zostanie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


- Jest to ważny instrument wsparcia udzielanego przez samorząd województwa firmom z regionu - mówi Witold Stępień, marszałek województwa.

W ramach projektu realizowanego przez Województwo Łódzkie pokryty będzie koszt ich pobytu w Niemczech oraz zostaną zorganizowane bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi partnerami handlowymi z Niemiec. To doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów i współpracy z zagranicznymi partnerami.

Łódzkie w Berlinie chce się zaprezentować jako jeden z najszybciej rozwijających się regionów w kraju. Jako obszar położony w centrum Polski i Europy ma doskonałe położenie na przecięciu transeuropejskich korytarzy transportowych. Korzystne położenie geograficzne oraz sprzyjający klimat biznesowy na wszystkich poziomach czynią Łódzkie atrakcyjnym dla inwestowania. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciągnęła już ponad 230 krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw. Łódzkie jest też miejscem, gdzie fundusze UE są wykorzystywane najskuteczniej oraz gdzie w ostatnich latach nastąpił jeden z największych wzrostów PKB. Dzięki pozyskaniu środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2014-2020 region otrzymał jedną z największych w kraju dotacji na wsparcie przedsiębiorczości.

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się