Widzew-Puszcza Niepołomice 3:2. Aż pięć goli na stadionie przy al. Piłsudskiego. Komplet punktów łódzkich piłkarzy

Tomasz Jabłoński
W spotkaniu pierwszej kolejki rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy Widzew pokonał na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi beniaminka krajowej elity, Puszczę Niepołomice 3:2 (1:1). To jest najważniejsze dla ponad siedemnastu tysięcy kibiców, którzy pojawili się na trybunach. To było całkiem niezłe widowisko. Przez pewien czas podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia nie byli w stanie przeciwstawić się niepołomiczanom, ale były też minuty, kiedy dominowali. Niezwykle istotny jest fakt, że to gospodarze wytrzymali ten mecz znacznie lepiej od rywali pod względem fizycznym. A to może być kluczem do udanego sezonu. Pod warunkiem, że Widzew nie będzie robił takich prezentów dla rywali, jak ten przed drugą bramką dla Puszczy. To będzie udany wieczór dla sympatyków łodzian. Warto przy tym przypomnieć, że poprzednio widzewiacy zainkasowali w lidze komplet punktów w Łodzi w lutym tego roku (wygrali wtedy ze Śląskiem Wrocław). 30 lipca (niedziela, godz. 20) łodzianie zmierzą się w Szczecinie z Pogonią. Widzew-Puszcza 3:2.

Widzew Puszcza na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ3
PUSZCZA NIEPOŁOMICE2

KONIEC MECZU - Widzew wygrywa z Puszczą 3:2. Dziękujemy za relację.
90+9 min - GGGOOOLLL!!! Dla Puszczy! Zamieszanie pod bramką łodzian. Najpierw piłka trafia w poprzeczkę. Później zaś sprytnie główkuje Kidrić, zaskakując Ravasa. Widzew-Puszcza 3:2.
90+3 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Po kontrze Shehu świetnie podaje na lewą stronę do Ciganiksa. Ten silnie uderza, a piłka po rękach Komara wpada do siatki. Widzew - Puszcza 3:1.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej sześć minut.
89 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Sanchez, wchodzi Rondić. To jego debiut w Widzewie.
86 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Pawłowski i Terpiłowski, wchodzą Ciganiks i Zieliński.
85 min - Ależ okazja Widzewa. Komar w sobie tylko wiadomy sposób broni uderzenie z bliska Pawłowskiego.
84 min - Faulowany Hanousek.
82 min - Interwencja Ravasa po centrze Pięczka.
79 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Alvares i Nunes, wchodzą Shehu i Żyro.
78 min - Czy trener Niedźwiedź nie zamierza dziś dokonać żadnej zmiany?
76 min - Widzew miał szczęście. Po podaniu Kidricia sam na sam z Ravasem był Majchrzak, który trafił w słupek.
75 min - Podwójna zmiana w Puszczy: Schodzą Kidrić i Hajda, wchodzą Majchrzak i Bartosz.
73 min - Dzisiejszy mecz obserwuje na stadionie przy al. Piłsudskiego 17098 kibiców.
71 min - Kontra gospodarzy. Sanchez podaje do Kuna, a ten nie zdołał wpaść w pole karne gości.
69 min - Faul Sancheza.
61 min - Żółta kartka dla Alvareza.
59 min - Podwójna zmiana w Puszczy. Schodzą Zapolnik i Siemaszko, wchodzą Tomalski i Pięczek (kolejny ekswidzewiak).
58 min - Strzał Siemaszki.
57 min - Żółta kartka dla Hanouska.
55 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Do siatki trafia Stępiński. Wcześnie dynamiczną akcją popisał się Pawłowski, który wpadł w pole karne i podał do Alvareza. Ten sprytnie przepuścił piłkę między nogami. A nadbiegający Stępiński ładnym strzałem lewą nogą pokonał Komara. Dla Stępińskiego i Alvareza były to pierwsze bramki w polskiej ekstraklasie. Widzew-Puszcza 2:1.
54 min - Widzewiacy atakują.
52 min - Zbyt mocna centra Nunesa.
51 min - Schodzi Mroziński, wchodzi Stępień.
50 min - Kontuzjowany Mroziński. Potrzebna będzie zmiana.
46 min - W pole karne wpada Pawłowski. Uderza silnie, ale golkiper gości wybija piłką poza boisko.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Puszczą. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy piłkarze Widzewa remisują z Puszczą 1:1. Wszystko jest jeszcze możliwe.
45+2 min[b] - Zamieszanie przed bramką Puszczy. I znów uderza Alvarez. Ale nie trafia w bramkę.
[b]45 min
- Sędzia przedłuża pierwszą połowę o co najmniej dwie minuty.
45 min - Kun nie jest precyzyjny w polu karnym gości.
43 min - Dobra interwencja Szoty.
42 min - Faul na Kunie.
42 min - Kun nie przyjmuje piłki w dogodnej sytuacji po sprytnym podaniu Alvareza.
39 min - Mroziński interweniuje tuż przed nadbiegającym Pawłowskim.
38 min - Strzela Nunes.
35 mi n - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Terpiłowski podaje z prawej strony do Sancheza, ten odgrywa piłkę do Alvareza. A Hiszpan kapitalnym precyzyjnym uderzeniem prawą nogą zaskakuje Komara. Widzew - Puszcza 1:1.
34 min - Główkuje Terpiłowski. Podaje Luis Silva.
34 min - Sołowiej fauluje Alvareza.
30 min - Sędzia pochopnie pokazuje żółtą kartkę Kunowi.
27 min - Terpiłowski nie zamknął akcji w polu bramkowym. Centrował Nunes.
24 min - Goście mają pomysł na stałe fragmenty gry. Widzew nie ma. Zresztą gospodarze wyglądają od pewnego momentu tak, jakby chcieli już zakończyć pierwszą połowę meczu.
23 min - Faul Alvareza.
19 min - Znów groźna akcja Puszczy. Goście zdobywają nawet gola, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.
15 min - Zapolnik faulowany przez Kuna.
13 min - Widzew jest wyraźnie zszokowany stratą bramki.
8 min - GGGOOOLLL!!! Dla Puszczy! Lewa nogą z około 18 metrów technicznie uderza Siemaszko. A piłka wpada w samo okienko bramki Ravasa. Widzew-Puszcza 0:1.
8 min - Faul Hanouska.
6 min - Kun w polu karnym. Ale zamiast strzelać, niepotrzebnie podaje do Sancheza. W efekcie tylko róg.
5 min - Ravas zderzył się z Mrozińskim. Potrzebna była interwencja medyczna.
4 min - Alvarez powstrzymuje Siemaszkę.
3 min - Groźna główka Pawłowskiego, ale Komar wybija piłkę poza boisko.
2 min - Faul Sancheza.
1 min - Strzela Mroziński, broni Ravas.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Puszczą. Zapraszamy na relację.

Godz. 19.59 - Obie drużyny już na murawie. Widzew na czerwono, Puszcza na biało.

Godz. 19.57 - Dzisiejsze starcie na stadionie przy al. Piłsudskiego będzie dopiero piątym oficjalnym spotkaniem między Widzewem a Puszczą. Z racji faktu, że niepołomiczanie to absolutny debiutant w krajowej elicie, wszystkie mecze odbywały się na jej zapleczu. Bilans jest minimalnie korzystniejszy dla łodzian, którzy mają na koncie dwa zwycięstwa, doznali jednej porażki, natomiast raz rezultat był nierozstrzygnięty (bilans bramkowy 2:1 dla Widzewa).

Godz. 19.51 - Wiceprezes Widzewa Maciej Szymański potwierdził w rozmowie przed kamerami stacji Canal Plus, że w tym okienku transferowym zespół ma jeszcze zasilić jeden zawodnik.

Godz. 19.48 - Od pierwszego gwizdka sędziego będą walczyć dwaj nowi zawodnicy Widzewa. Będą to obrońca Luis Silva oraz pomocnik Fran Alvarez. W składzie nie ma za to żadnego młodzieżowca.

Godz. 19.46 - Wyjściowy skład Puszczy: Komar - Mroziński, Craciun, Sołowiej, Yakuba – Serafin, Hajda – Siemaszko, Cholewiak, Zapolnik – Kidrić. Ławka rezerwowych: Wróblewski – Stępień, Pięczek, Tomalski, Walski, Bartosz, Klisiewicz, Koj, Majchrzak.

Godz. 19.45 - Wyjściowy skład Widzewa: Ravas – Stępiński, Szota, Silva, Nunes – Kun, Hanousek – Terpiłowski, Alvarez, Pawłowski – Sanchez. Ławka rezerwowych: Krzywański – Żyro, Zieliński, Milos, Ciganiks, Shehu, Klimek, Normann Hansen, Rondić

Kibice Widzewa długo i z niecierpliwością czekają na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy. W Łodzi piłkarze Janusza Niedźwiedzia podejmują beniaminka Puszczę Niepołomice. Ostatnie spotkanie między tymi dwoma zespołami miało miejsce ponad rok temu, gdy łodzianie grali jeszcze w 1 lidze. Wówczas w „Sercu Łodzi” wygrał Widzew, a bramkę w jednej z ostatnich akcji meczu zdobył Daniel Villanueva.
Puszcza po raz pierwszy zagra w piłkarskiej elicie. Widzew sprawdzi więc beniaminka, a kibice wierzą, że łodzianie zagrają rundę jesienną co najmniej tak samo dobrze, jak w ubiegłym sezonie!

Widzew Łódź. Jak dobrze znasz historię Widzewa? Czy jesteś p...