Widzew w pierwszym zimowym sparingu pokonał 2:1 Tura Turek [zdjęcia]

(b)
W pierwszym meczu sparingowym w trakcie przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy Widzew wygrał 2:1 z drugoligowym Turem Turek.

Gola widzewiacy stracili już w 2 minucie. Milosa Dragojevicia pokonał Łukasz Staroń. Lepiej było w drugiej połowie, w której widzewiacy zdobyli dwie bramki. Do wyrównania w 68 min doprowadził Mehdi Ben Dhifallah, a zwycięskiego gola pięć minut przed końcem spotkania zdobył Sebastian Dudek.

Na pierwszym sparingowym meczu nie pojawił się nikt nowy. W barwach Widzewa po raz pierwszy zagrał Bartłomiej Pawłowski, którzy podpisał już kontrakt. Grali też walczący o angaż w łódzkim klubie - Dawid Kucharski, Michał Płotka i Maciej Krakowiak. Najbliższy pozosatnia w Widzewie jest Płotka. Spotkanie rozegrano na sztucznej murawie na obiektach UKS SMS Łódź.

Widzew - Tur Turek 2:1 (0:1)
0:1 - Staroń (2), 1:1 - Dhifallah (68), 2:1 - Dudek (87).
Widzew I połowa: Dragojević - P. Stępiński, Kucharski, Płotka, Banasiak - Pawłowski, Bartoszewicz, Bruno, Rybicki, Kaczmarek - M. Stępiński.
Widzew II połowa: Krakowiak - Broź, Duda, Mroziński, Bartkowski - Kowalski, Nowak, Radzio, Dudek, Kasprzak - Dhifallah.

Do Łodzi wrócili Hachem Abbes i Thomas Phibel, ale nie grali w dziejszym meczu. W poniedziałek łodzianie wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Uniejowa, gdzie w srodę zagrają z drugoligową Calisią Kalisz.