Widzew - Stal Mielec 1:0. Czwarte zwycięstwo piłkarzy Widzewa w tym sezonie. Przepiękny gol Andrejsa Ciganiksa.

Tomasz Jabłoński
W spotkaniu jedenastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew pokonał w Łodzi Stal Mielec 1:0. Ozdobą tego rozgrywanego przy coraz mocniej padającym deszczu meczu była przepiękna bramka Łotysza Andrejsa Ciganiksa. W sumie podopieczni trenera Daniela Myśliwca zwyciężyli zasłużenie. To dla nich czwarta wygrana w tym sezonie. Swoje kolejne starcie o punkty widzewiacy rozegrają 22 października (niedziela, godz. 15). Ponownie w Łodzi, podejmą Ruch Chorzów.

Widzew Stal na żywo

Wynik meczu Widzew Stal 1:0

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje Stal Mielec 1:0. Zasłużenie. To czwarte zwycięstwo łodzian w tym sezonie.
90+3 min - Czerwona kartka dla trenera Stali Kamila Kieresia (za dwie żółte).
90+2 min - Żółta kartka dla Shehu.
90+1 min - Uderzenie Kuna nad poprzeczką.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej trzy minuty.
88 min - Zmiana w Widzewie. Silva zastępuje Pawłowskiego.
86 min - Groźny strzał Klimka broni Kochalski
86 min - Sędzia uznał, że Klimek faulował.
85 min - Centruje Wolsztyński, główkuje Gersteinstein.
84 min - Podwójna zmiana w Stali. Wchodzą Wolsztyński i Santos, schodzą Hinokio i Guillaumier.
82 min - Kolejna akcja Stali. Strzela Wołkowicz, Ravas łapie piłkę.
80 min - Zmiana w Stali. Wołkowicz za Getingera.
80 min - Groźne uderzenie Hinokio.
78 min - Zmiana w Widzewie. Klimek zastępuje Tkacza.
77 min - Ładne uderzenie Domańskiego.
76 min - Przed zdobyciem gola z rożnego centrował Shehu, a jeden z rywali wybił piłkę poza własne pole karne.
75 min - Po podaniu Pawłowskiego znów bliski szczęścia był Rondić.
73 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Kapitalnym uderzeniem lewą nogą z dystansu popisuje się Ciganiks. Widzew-Stal 1:0.
72 min - Podwójna zmiana w Stali. Wchodzą Gerstenstein i Meriluoto, schodzą Stępień i Szkurin.
70 min - Spotkanie na stadionie obserwuje 16834 kibiców.
67 min - Wślizg Rondicia z bliska, ale piłka nie chce wpaść do bramki mielczan. Wcześniej świetnie podawał Tkacz.
67 min - Bardzo ładne podanie Milosa z prawej strony, ale Shehu główkuje z kilku metrów ponad bramką.
64 min - Kochalski piąstkuje po centrze z wolnego Shehu.
62 min - Akcja Stali. Ale Szkurin nie był dosyć precyzyjny.
61 min - Ravas wyłapuje dośrodkowanie.
60 min - Faul Kuna na Getingerze.
59 min - Hinokio fauluje Milosa.
54 min - Z pola karnego mocno uderza niepilnowany Getinger, ale Ravas odbija piłkę.
53 min - Kochalski miał problem z opanowaniem piłki po centrze Pawłowskiego.
51 min - Niewykorzystana akcja Widzewa w polu karnym Stali.
48 min - Dośrodkowanie Milosa.
46 min - Zmiana w Widzewie. Shehu zastępuje Kerka.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa ze Stalą. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew remisuje ze Stalą 0:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Pierwsza poło wa meczu potrwa co najmniej minutę dłużej.
45 min - Ładne uderzenie Rondicia, ale broni Kochalski. Podawał Żyro.
42 min - Żółta kartka dla Trąbki za faul na Ciganiksie.
41 min - Centra Kerka z lewej strony i groźna główka Rondicia tuż obok słupka.
38 min - Ładna asekuracja Żyry.
36 min - Strzela Getinger, a potem jeszcze Hinokio.
36 min - Uderza Getinger, broni Ravas.
34 min - Rondić główkuje w słupek z kilku metrów po precyzyjnej centrze Ciganiksa.
31 min - Uderzenia Getingera.
31 min - Hanousek fauluje Hinokio.
29 min - Niezłe dośrodkowanie Tkacza, ale golkiper łapie piłkę.
28 min - Ravas broni uderzenie Domańskiego.
27 min - Ravas radzi sobie z centrą Stępnia.
25 min - Z prawej strony podaje Pawłowski i sprytnie uderza Rondić. Pierwszy celny strzał w tym meczu.
23 min - Bardzo ładne dośrodkowanie Kerka, ale niecelnie główkował Tkacz.
20 min - Niedokładna centra Ciganiksa.
19 min - Utykający Kerk opuszcza boisko, musi być opatrywany.
17 min - Ravas łapie piłkę w polu karnym.
16 min - Rondić nie opanował piłki w polu karnym.
14 min - Tym razem faulowany jest Tkacz.
13 min - Faul Kuna na Trąbce.
12 min - Faul Ibizy.
9 min - Centra Ciganiksa w pole karne.
8 min - Ibiza próbował obsłużyć długim podaniem Tkacza.
7 min - Kun zbyt długo zwlekał z podaniem.
5 min - Ładna akcja łodzian, ale sędzia zasygnalizował spalonego.
3 min - Kochalski łapie piłkę po centrze z wolnego Kerka.
2 min - Faul na Pawłowskim.
2 min - Toczy się walka w środku pola.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa ze Stalą. Zapraszamy na relację.

Godz. 14:58 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Stal na czarno.

Godz. 14:53 - W sezonie 2023/2024 Widzew pokonał Stal w Mielcu 3:0 (0:0) po trafieniach Jordiego Sancheza (53), Dominika Kuna (82) i Jakuba Sypka (87). Nie należy jednak zapominać, że w rewanżu uległ Stali w Łodzi 0:2 (0:1) po bramkach Bartłomieja Ciepieli (10) i Mateusza Maka (52). Oczywiście nie zmienia to faktu, że generalnie łodzianie mają korzystniejszy bilans spotkań od mielczan. W sumie oba zespoły zmierzyły się z sobą 38-krotnie. Widzew triumfował szesnastokrotnie, Stal sześciokrotnie, natomiast szesnaście razy rezultat był nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy to 51:38 dla widzewiaków. Jeśli zaś chodzi o starcia, które odbyły się w najwyższej klasie rozgrywkowej to łodzianie zwyciężyli czternastokrotnie, sześć razy wygrywała Stal, sześć razy padł remis (gole 48:38 dla czterokrotnych mistrzów Polski).

Godz. 14:41 - W zespole Widzewa doszło do kilku zmian. Fabio Nunesa i Jordiego Sancheza zastąpili bowiem odpowiednio Andrejs Ciganiks i Imad Rondić, natomiast za Juliana Shehu powalczy Sebastian Kerk.

Godz. 14:36 - Wyjściowy skład Stali: Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Stępień, Trąbka, Guillaumier, Getinger – Domański, Hinokio – Szkurin. Ławka rezerwowych: Jałocha – Leandro, Jaunzems, Gerstenstein, Wołkowicz, Santos, Rozwadowski, Meriluoto, Wolsztyński.

Godz. 14:34 - Wyjściowy skład Widzewa: Ravas – Milos, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Hanousek – Pawłowski, Kerk, Kun, Tkacz – Rondić. Na ławce rezerwowych zasiądą: Krzywański, Stępiński, Zieliński, Silva, Shehu, Dawid, Przybułek, Klimek, Terpiłowski.

Kibice Widzewa mocno trzymają kciuki i wierzą, że drużyna Daniela Myśliwca zgarnie 3 punkty. Pokonanie drużyny z Podkarpacia może sprawić, że łodzianie znajdą się w górnej połowie tabeli.

Widzewem Łódź Stal Mielec - początek meczu o godzinie 15:00 w „Sercu Łodzi”. Arbitrem tego spotkania będzie Piotr Lasyk, wspomagany przez Krzysztofa Myrmusa i Michała Sobczaka. Sędzią technicznym będzie Łukasz Szczech, a w wozie VAR zasiądą Tomasz Wajda oraz Bartosz Heinig.