Widzew - Radomiak 1:1. Ambicja Widzewa została nagrodzona

Piłkarze Widzewa w spotkaniu 18. kolejki pierwszej ligi zremisowali 1:1 z Radomiakiem.

Pewnie niektórych fanów drużyny z al. Piłsudskiego ten remis może rozczarowywać. Należy jednak pamiętać, że łodzianie od 36 minuty grali w dziesiątkę, a od 38 przegrywali 0:1. Jednak widzewiacy w drugiej części spotkania pokazali futbolowy charakter. Zagrali z wielkim poświęceniem i zdołali uratować punkt. Na pewno zaangażowanie łódzkich piłkarzy w grę musiało budzić uznanie.

Pojedynek z silnym zespołem Radomiaka miał dać trzy punkty i tym samym otworzyć widzewiakom drogę do wymarzonej szóstej pozycji, dającej prawo gry w barażach o ekstraklasę.
Niestety, sen o nawiązaniu skutecznej walki z czołówką ligi został brutalnie przerwany przez nieodpowiedzialne zachowaniem Mateusza Możdżenia. Widzewski pomocnik po brutalnym zagraniu w 36 minucie ujrzał czerwoną karetkę. Ani miejsce wydarzenia na boisku, ani potencjalne zagrożenie dla własnej bramki nie usprawiedliwiały takiego bezmyślnego zagrania doświadczonego kapitana łódzkiej drużyny.
Już dwie minuty później goście cieszyli się z prowadzenia. Widzew zupełnie rozbity niespodziewanym osłabieniem oddał inicjatywę Radomiakowi i po chwili stracił gola. Silny strzelał Karola Angielskiego, próbował odbić Krystian Nowak, ale zmienił kierunek lotu piłki i zmylił Jakuba Wrąbla, po czym piłka wpadła do widzewskiej bramki.

Gospodarze w drugiej połowie ambitnie dążyli do wyrównania. Podopieczni trenera Enkeleida Dobiego byli jednak jeszcze w stanie wyrównać. Jeden punkt dał Patryk Mucha.

Bardzo dobrze w tym meczu spisał się Jakub Wrąbel, który kilkakrotnie, doskonałymi interwencjami, uchronił gospodarzy przed utratą gola. Trzeba też przyznać, że w widzewski szkoleniowiec wykazał się sporą intuicją przy przeprowadzaniu zmian. Dublerzy dali jakość drużynie.

Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1 (0:1)

0:1 - Angielski (38), 1:1 - Mucha (72).

Widzew Łódź: Wrąbel – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Gach – Michalski (86, Kun), Mucha (90+4, Grudniewski), Możdżeń, Samiec-Talar (61, Ameyaw) – Kita (46, Poczobut), Tomczyk (61, Robak)

Radomiak Radom: Kochalski – Cichocki, Bodzioch, Rossi – Bogusz, Karwot (60, Fortes), Kaput, Radecki (76, Gąska), Abramowicz – Angielski (88, Sokół), Leandro (76, Kozak)