Widzew planuje: wygrać na stadionie GKS!

(hof)
paweł łacheta
Zapewne piłkarze Widzewa zdają sobie sprawę, że stadion GKS nie jest dla nich szczęśliwy. W ekstraklasie tylko raz wygrali w Bełchatowie i to na dodatek 16 lat temu.

Wówczas łodzianie pokonali górniczą jedenastkę 4:1, a gole zdobyli Marek Koniarek 2, Ryszard Czerwiec i Zbigniew Wyciszkiewicz.
Bilans wszystkich spotkań jest korzystny dla gospodarzy sobotniego pojedynku, którzy wygrali sześciokrotnie, przy dwóch remisach i czterech porażkach (bramki 15:15).
Warto łodzianom przypomnieć, że brak odpowiedniej koncentracji w dwóch ostatnich spotkaniach ekstraklasy z GKS sprawiał, że stracili niepotrzebnie dużo punktów.
W październiku ubiegłego roku w Bełchatowie wygrali gospodarze, a gole zdobyli 90 minucie. W rewanżu w maju w Łodzi widzewiacy prowadzili do 86 minuty, kiedy to defensywa nie upilnowała Dawida Nowaka i mecz zakończył się remisem 1:1.
Najwyższa pora, aby odczarować wreszcie stadion w Bełchatowie.